Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önmagát tudja traumatizálni...

Önmagát tudja traumatizálni az ember?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Bár nem a kérdező vagyok, de megtudja valaki mondani, hogy hogyan lehetséges? (Nem tervezem, csak kíváncsi vagyok.)


Köszönöm.

2021. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont most akartam én is kérdezni ugyanezt.
2021. aug. 24. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pl.: nem vállal kockázatot, de a képességei meglennének hozzá, pl.: egy alul értékelt munkát lát el, holott nagyobb teljesítményre is képes lenne.
2021. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem az ilyen hétköznapi traumákra gondoltam, hanem az olyan súlyos traumákra, amiken terápia segít csak.
2021. aug. 24. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudom, traumatizálásnak számít-e, de a huszas éveimben sorozatban követtem el a hibákat és most hatalmas seb tátong a lelkemen, terápia kell majd, szeretnék is.



Elvégeztem egy büfészakot úgy, hogy végig tudtam, hogy az büfészak (alapból nem a legértékesebb szak és szutyok helyen végeztem), közben őrlődtem, de nem mertem lépni.


Jelenleg meg öt éve dolgozom és mind az öt évben tanultam is mellette, konkrétan folyamatosan mindenben rosszul döntöttem. Most egy esti egyetem közepén vagyok.

Full kiégtem.


Most, majdnem 29 évesen kezdtem el újra ismerkedni férfiakkal.

A lezárások alatt végre volt időm sportolni, de amúgy arra se sok volt.

Hobbijaimat hanyagoltam.

Baráti kapcsolatokat sem kellően ápoltam.


29 vagyok, úgy, hogy halvány fogalmam sincs, milyen érzés, hogy az ember hazamegy munkából és szabad, milyen érzés moziba járni, milyen érzés rendszeresen nem otthon edzeni, hanem mondjuk heti 2 boulder és heti 1-2 úszás. Fogalmam sincs, milyen érzés rendszeresen otthon pihengetni, punnyadni, hobbizni.


Nem volt fiatal felnőttkorom.


Nem tudom, hogy mennyire illik bele ez a traumatizálás fogalmába. Lehet, hogy nem.

2021. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én huszonévesen az elveim ellenére lefeküdtem valakivel, akibe nem voltam szerelmes és foglalt is volt a pasi, de meg voltam rémülve hogy szűzen halok meg, és ő folyton nyomult. Én egyeztem bele, nem hibáztathatom, de utána megundorodtam magamtól és nagyon rosszul voltam lelkileg sokáig. Aztán a házasságomban kiderült, hogy a férjemnek általam nem elfogadható perverziói vannak de titkolta. Ez elég nagy csalódás volt, de szerettem és belementem egy ideig. Saját magam hoztam meg a döntést, de lelkileg az is annyira összetört, hogy depresszió lett a vége és válás. Évekbe telt rendbejönni utána.
2021. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai dolgok: túladagolja magát valamilyen rosszfajta kabítószerrel.

Mentális dolgok: önmarcangolás, saját problémáiba menekvés, kerül minden társas érintkezést (persze ehhez kell egy alap szemelyiség, kifejlődött egeszséges személyiség erre nem képes szerintem)

2021. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mentális része ugrott be erről a kérdésről.

Például problémák felnagyítása, generálása, keresése, pesszimista hozzáállás, de olyan szinten is akár, hogy mindenben direkt csak a rosszat keresi, vagy látja meg. Múltban ragadás, saját maga hibáztatása mindenért, és a teljes elzárkózást is ide venném.

2021. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!