Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férjem kényszeres hazudós,...

Férjem kényszeres hazudós, hogyan leckéztessem meg?

Figyelt kérdés
Na ne gondoljatok nagy dolgokra, de akkor is nagyon zavaró. Ha kérdek valamit csuklóból rá vágja, hogy ő nem csinálta, nem látta stb. Ha elmeséli hogy valakivel erről és arról beszélt folyton nagyit és olyanokat mond amit lehet a fejében akkor épp gondolt de mégsem mondott ki az illetőnek, de nekem már sarkitva adja elő és olyan hitelesen, hogy nem tudom mi az igazság. Szerinte csak szarkasztikus és nem értem a humort, ami persze nem igaz. A minap mondja, hogy ezt és azt beszélt a főnökével és ő tiszteletlenül és bunkón válaszolt neki, én pedig vissza kérdeztem hogy és te igy mersz a főnökkel beszélni, erre az volt a válasz hogy na nem pont így mondtam. Persze rögtön próbáltam magyarázni neki, hogy ha így ad elő valamit az hazugság és nem kéne. Kezd egy kissé az agyamra fele menni és nem szeretném ha ilyen úgymond nagyitós komunikáció lenne köztünk, amit nyilván a tudtára is adtam, de nem hiszem hogy elegendő volt. Ezért szeretném megleckéztetni

2021. nov. 18. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted a megleckéztetés a megoldás...???
2021. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ugye tudod, hogy most konkrétan vadidegen emberektől kérsz tanácsot arra, hogyan b_asszál ki a férjeddel. Ez mennyire normális dolog?
2021. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
2 óvodás. Az egyik folyamatosan kamuzik, mert annyira silány az élete, hogy ettől menőbbnek akar látszani. A másik meg meg akarja leckéztetni.
2021. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg kényszeres, akkor nem leckéztetni kell, hanem terápiára küldeni!


[link]

2021. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is ilyen a barátom. Egy időben úgy felhúzott ezekkel a hazudozásokkal, hogy fájt a szívem az idegtől.

Elmagyaráztam mit mondott. Letagadta azt is amit mondott, még akkor is ha messengeren megmutattam hogy le is írta... Ő nem úgy gondolta. A végsőkig hazudik. Ha megvertem akkor is hazudott.

Az ilyet nem lehet megleckéztetni. Ugyanúgy hazudik tovább. A vérében van.

Én már nem idegeskedek rajta, nem veszem komolyan. Azt se hiszem el amit kérdez. Nyilvános helyen is úgy kezelem mint egy 5 éves füllentős hülyegyereket. Ez mondjuk hatással van rá, mert nem szereti ha mások előtt megszégyenítem/kibukik a hazudozása. Mostanában jobban odafigyel mit is mond.

Valamivel kevesebbet nagyít, mert látja hogy nem hiszem el. Ha sztorizgat akkor telefonozok, le se sz4rom mit mond. Ha szól érte, megmondom hogy hagyjuk már, ki hiszi el a hülye sztorijait. Rosszabb mint egy tévképzetes. Írjon egy regényt. Az ilyen szövegtől is visszább vesz, szerényebben adja elő ugyanazt a sztorit...


A kedvencem amúgy az volt, hogy összevesztem a szomszéddal, mert átjárkáltak a kertünkbe. A barátom csak lesett, meg se mukkant.

Később már úgy hallottam vissza a haverjaitól, anyjáéktól, hogy ő osztotta ki a szomszédot. Úgy adta elő, hogy amiket én mondtam azokat ő mondta..

2021. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
A kiváltó ok, talán önbizalomhiány kissebségiérzés, és ezért probálja magát jobbnak, okosabbnak, rátermettebbnek mutatni. Tehát kompenzál.
2021. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Ne megleckéztesd, hanem állítsd szembe önmagával. Kérdezz rá nála, hogy azért hazudsz mert nincs önbizalmad? Mert kisebbségérzeted van? Mert unalmas az életed? Irigy vagy másokra? Nem vagy elég okos?

Tehát konkrétan ezekre kérdezz rá, amit itt előttem leírtak, mert valóban ezek lehetnek a háttérben, hátha picit észbekap (mégha nem is mondja ki) de talán ráeszmél, hogy "ú basszus, ez ennyire egyértelmű?"

A helyedben én javasolnék neki egy pszichológust is.

2021. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek a kerdesek valószínűleg mind igen választ kapnának ha ő megválaszolná őket. Pár napja már szembesitettem a viselkedésével, mintha egy kicsit vissza vett volna. De majd akkor javaslom, hogy a piciáternél is beszéljenek róla.
2021. nov. 18. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!