Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a max pénzösszeg, amire...

Mi a max pénzösszeg, amire még hajlandó lennél szemet húnyni? Milyen összegnél mondanád azt, hogy ha törik, ha szakad, visszaszerzed?

Figyelt kérdés

Ha ellopnák, ha elveszítenéd, ha átvernének vele, ha a kölcsönt elfelejtenék visszaadni?


Kérlek írjátok meg azt is, h kb milyen helyzetben vagytok, akár úgy, h a havi költségvetéseteknek az hányad része. (Mást jelenthet pl 25 ezer egy tanárnak, és mást egy vállalkozónak.)


2021. nov. 19. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb 5000Ft-ra még azt mondom, hogy egye-fene, de felette már nem lenne jó.


"milyen helyzetben vagytok"

Hát középsulis vagyok, csak ösztöndíjat kapok, ami 100ezer alatt van.

2021. nov. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.


Nem adok kölcsön nagy összeget ügyvéd által írt szerződés nélkül, amibe belefoglalunk konkrét határidőket. Akinek ilyen feltétellel nem kell az a pénz, az oldja meg magának.


Adni pedig úgy adok általában, hogy nem érdekel, ha nem kapom vissza. Nem is várom vissza.


Olyan hülye meg nem vagyok, hogy felelőtlen pénzügyi döntéseket hozzak és ha hatalmas összeget csesznék is el, viselném a következményeket és a tényt, hogy egy hülye barom vagyok.


Például anyukámnak adtam 300 ezer forintot "kölcsön" felújításra. Eltelt fél év, sok dolog történt, vissza akarta nagyon adni, de legyintettem az egészre. Ennél többel tartozom én neki és egyébként is, ha fél évig nem hiányzott, ezután sem fog.


Szoktam venni ezt-azt a barátaimnak is. Valahol persze remélem, hogy fordítva ők is adnának, de nem várom vissza. Miért verjem a fenekem a földhöz egy sör, egy buszjegy vagy egy kávé ára miatt? Rendszeresen úgysem hagyom, hogy kihasználjanak, egy-egy ilyen gesztus meg nem jelent semmit. Általában vissza szokták adni ilyen-olyan formában, de ezeket a dolgokat nem számolom. Akinek az okoz örömet, hogy havonta egy kávét meg tud úszni általam, az nem az én bajom és addig nem is kezdek ezzel semmit, amíg nem egyoldalú a barátság.


Akinek meg nagyobb összeget adok kölcsön és baszik visszaadni, az meg tanulópénz, hogy onnantól szarni kell rá. Ha neki nem jut eszébe, hogy visszaadja, ha annyi nincs benne, hogy őt zavarja az, hogy adós, akkor ott bassza meg.


Páromnak is csomószor adtam pénzt, csomószor vettem egyedül közös dolgokat. Én nem leszek apám, aki egy hűtő és egy tűzhely miatt bíróságra jár és azt is szét akarja fűrészelni. Ami az enyém, az az enyém, ami a közös, arról meg már lemondtam, mikor megvettem/beleadtam azt a pénzt. Nem vagyok szarrágó, nem pörgök összegeken, amik feledésbe merültek számomra.


És nem vagyok akkora egy szánalmas gyökér, mint unokatesóm, hogy a párja nevére iratja az otthonát. Bammeg, meg is érdemled, hogy elvitte az egészet. Aki hülye, az haljon meg, erre nem tudok mit mondani.

2021. nov. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy nem része a költségvetésemnek. A nagyobb összegek a megtakarításaim része, amiből szerencsére van pár millió. Sokat kezdeni nem tudok vele, de nincs is szükségem rá a hétköznapokban. Számomra a kölcsön egy befektetés, amit csak akkor adok oda, ha tudom nélkülözni. Nem élek rosszabbul, ha nem kapom vissza vagy nem azonnal. Nem osztogatom esztelenül, de tudom, hogy hol a határ, ahol el tudom engedni azzal az emberrel együtt, aki megfoszt tőle. A megtakarításaimból is csak annyit kötök le évekre, amire tudom, hogy nem lesz semmi szükségem.
2021. nov. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!