Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan őrizzem meg a nyugalmamat?

Hogyan őrizzem meg a nyugalmamat?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy eléggé ideges szoktam lenni a nővérem miatt. Régebben jobb kapcsolatban voltunk, de a nyári szünetben rendesen sikerült megutáltatni magát velem.

A lényeg, hogy egy 19 éves introvertált fiú vagyok, a nyarat nagyjából a szobámba töltöttem mert a barátaim diákmunkát csináltak(én is csináltam volna de Szlovákiából vagyok és nem volt magyar állampolgárságom 😥). A barátaim rávezettek az anime világába, és a nyári szünetbe ráfüggtem és pörgettem nagyon, és erre jön a nővérem, hogy , meséket nézek meg minden (ami jogos valamilyen szempontból mert az anime maga rajzfilmet jelent), de most örülök, hogy valamivel el tudom magam foglalni. Mondja, hogy miért nem beszélek vele? Lényegében mindent megszokunk beszélni, szóval akkor miről kéne beszélnem vele?! Alapból a fiúknak meg a lányoknak nehéz a közös összhang szerintem. Jöttek a barátai hozzánk fürödni, de nem akartam fürödni velük mert egy, nekem nehéz az ismerkedés(tudom, hogy idővel jobb lenne meg minden, meg ha nem is beszélek velük akkor nem is fog menni, csak nem volt kedvem hozzá meg nem érdekelt.) Ha szüleimmel is fürdik de mondjuk, hogy nem akaródzik fürödnöm (mert van otthon medencénk), akkor feljön a szobámba és parancsolóan azt mondja, hogy "Gyere ki fürödni", már itt kezdődött az utálatom...

Meg próbálja osztani az észt, hogy kereszténység ide-oda, mert nem minden haverom keresztény, meg ,hogy nem lesz jó a sorsuk meg minden. Úgy felidegesített már more, hogy rávágtam volna valamit!

Attól még, hogy valaki nem keresztény/ nem hisz attól még nem azt jelenti, hogy az élete egy nagy rakás fos lesz. Jó ha nehéz időkbe tud az ember valakihez fordulni ha maga van az ember az tény, de most a nézeteit másokra erőltetni az már fájdalmas nekem testileg, lelkileg, ja meg plusz akaratos. Nem ismeri a nemet 😓.


Most nyilván tudom, hogy jót akar meg minden, mert ő amúgy extrovertált személy is, meg azt mondta, hogy menő gyereket akar belőlem csinálni de, hogy nem érdekel az fix. Főleg úgy, hogy aki menő az nem törődik vele, hogy menő legyen, aki igen az nincs az életével megelégedve. Mondja, hogy motivációs videókat nézek meg mit tudom én mit és nincs saját gondolata. Hogy őszinte legyek kevés embernek van saját gondolata, mert a környezetből merít, és azt alakítja a saját gondolatává, Pl.: TV, ismerősök, barátok/ barátnők stb..

Az idézetek meg motivációk meg az utat mutatják, hogy mi lenne a megfelelő út(szerintem).


Szokja mondani, hogy ez nem élet amit én csinálok xd. Sokféle ember létezik amit ami másnak maga mennyország az másnak pokol. Hát kb én így vagyok vele amikor mondja, hogy milyennek kéne lennem, pl Aki volt fürödni srác nálunk nem annyira menő de olyannak kéne lennem...

Mi a jó istenért kéne másnak lennem, mint ami vagyok. Arra kéne ösztönöznie, hogy legyek önmagam, és fogadjam el magamat, mert túl sok olyan ember van aki megjátssza magát, hogy mások jobban szeressék, engem annyira nem izgat, nyilván rossz de elmúlik.


Hogy lehetnék türelmesebb, mert sajnos a falhoz löktem már meg kiskorunkba sokat verekedtünk, de amúgy mindenkiből a legrosszabbat kitudja hozni, apámból is aki nyugodtabb amúgy. Mondjuk ő nem csinálta azt amit én de minden embernek más a határküszöbe vagy akár mondhatni a türelme.



#nővér #idegessés
2021. nov. 20. 16:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Mondja, hogy motivációs videókat nézek meg mit tudom én mit és nincs saját gondolatom *
2021. nov. 20. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Leragadtam a diákmunkánál. Ott tót országban nincs diákmunka? Át kell jönni magyarba?
2021. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szlovákom nem annyira jó, sőt borzalmas mert kiskoromban utáltam a nyelvet, meg amúgy is 5 km-re lakok a magyar határtól. Nyilván lesznek nehézségeim miatta, de vállalnom kell a tetteimért a következményeket.
2021. nov. 20. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kifogás ez az introvertált vagyok dolog. Menni kell és csinálni :D
2021. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nem xd. Olvass utána, majd akkor gyere vissza a kicsit megvilágosodtál.
2021. nov. 20. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!