Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton kontroll vizsgálatokra...

Folyton kontroll vizsgálatokra kell mennem súlyos betegségek "gyanújával". Hogy tudnám emelett megőrizni a nyugalmamat és jókedvemet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen eljutottam arra a pontra, hogy nem bírom tovább. Hogy már nem akarok több orvos látni, több viszgálaton részt venni. De ugyan akkor még meghalni sem akarok, ezért úgy érzem nem tehetem meg, hogy kihagyom a kontrollokat. De teljesen ki vagyok tőlük készülve idegileg. Már előtte hetekkel mindenfele tüneteket produkálok a felelemtől. Hasfajás, rossz közérzet, szédülés, sírógörcsök, nem tudok alidni...félek, hogy eljön az a pont, hogy nem bírom tovább és egyre inkább úgy érzem nem tudok így élni. Még megbeszélni sem tudom senkivel mert nem akarom kikészíteni a környezetemben élőket. Fogalmam sincs mit csináljak, hogy másképp éljem meg ezt az egészet. Nagyon el vagyok keseredve.

2019. márc. 18. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy pszichológust, aki segíthet ezt feldolgozni. Ez daganatos betegség utáni kontroll? Mindegy is. Azok az emberek is sokat segíthetnek, akik már átmentek azon, amin te.
2019. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elmentem pszichiáterhez de csak bogyókat írt fel rettemetes mellékhatásokkal. Aminek semmi értelme mert ha nem kéne több orvsohoz mennem akkor nem lennék ilyen irdatlanul kikészülve. Ha nem szedem terápianak sincs értelme, mondtám. Így nem tudok ilyen helyre sem fordulni. Magán pszichológusra nincs pénzem. Amúgy több betegség miatt van, elég komplex a dolog. Nem voltam rákos de már ilyen téren is megy az ellenőrzés.
2019. márc. 18. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak betegtársak segítsége jut még eszembe. Amúgy gyakorlatilag sorstársak vagyunk. De én elengedtem a dolgot. Túl sok mindenen kellett végigmennem. Nem vagyok még túl öreg, de elfogadtam, hogy semmi se tart örökké. Ne a betegségtől vagy a haláltól tarts, hanem a meg nem élt élettől. Tudom, hogy nehéz, de jobb ötletem nincs.
2019. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy megint kínozni fognak, plusz a kiszolgáltatottságtól, és megaláztatástól. Volt már részem benne. A halál is szomorú még úgy érzem lenne dolgom.
2019. márc. 18. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam így, már pánikrohamom lett a kórház szó hallatán is. Meguntam és egyszerűen nem mentem el több kivizsgálásra. Jól vagyok, élek, és meg is nyugodtam.
2019. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tanácsolom hogy ne járj kontrollra. Egy beteg mindíg kiszolgáltatott. Ez általában ilyen. A kínzás meg ugye nézőpont kérdése. Nyilván gyógyítani és nem kínozni akarnak. Még ha ugye nem is a legjobb dolog a világon.
2019. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A betegtársak csak rontanak a dologon. Már volt akit "eltemettem." Köztük még rosszabb minden, mintha nem is lenne élet csak a szenvedés. Megtanultam, hogy kórházban nem szabad ismerettsegeket kötni.
2019. márc. 18. 14:17
 8/11 A kérdező kommentje:
5. Nekem is pánikrohamom lesz ha be kell mennem egy kórhazba de legutóbb egy sima rendelőtől is rosszul lettem. Kezdem azt érezni, hogy már nem akarok tudni róla ha van valami bajom. Most is úgy jutottam idáig, hogy az egyik komoly betegség után addig vizsgálgattak amíg találtak más komoly betegséget felvető dolgokat. Így aztán újabb helyre járhatok kontrollokra. 6. A szándekos kínzásról nem lennék meggyőződve. Sok helyen még vért venni sem tudnak normálisan. Sokszor 1 vizsgálattal le lehetne tudni valamit. Csak az túl draga ezért reszleteiben csinálják hátha elég a fele is, vagy valami olcsobb megoldas ami nem hoz eredményt így újabb és újabb vizsgalatok kellenek. A beteg meg kikészül....de az nem számít.
2019. márc. 18. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Hú azért ezt részletgazdagabbúl kéne tudni hogy mivan, esetleg megirhatnád akár itt, akár privátban. Próbálj minnél egészségesebben étkezni, vitaminokat szedni és a feltételezett betegségeidnek minnél inkább utánanézni, vagy olyan dolgokat csinálni amivel elkerülheted azt vagy csillapíthatod, nekem ez vált be leginkább.
2019. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves Tamás szerinted nem ezt csinálom? Hiába írom le részletesen a történetemet, nem változtat semmin. Holnap kontroll, 1 hete nem tudok aludni miatta, ma már komolyan félek, hogy meg fogok örülni olyan rosszul vagyok a rám nehezedő nyomástól és folyamatosan sírok.
2019. márc. 20. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!