Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy segítsek a barátomon?

Hogy segítsek a barátomon?

Figyelt kérdés

Szóval majdnem egy éve ismerjük egymást, de csak most tudtam meg róla valamit. Régóta tudom, hogy elváltak a szülei, és az apjával nem tartja a kapcsolatot, de az anyjáról szinte sosem beszélt. Nem is hívott el hozzájuk még egyszer sem. Pár napja megkérdeztem tőle, hogy miért nem jöhetek el hozzá sohasem. Végül csak kinyögte, hogy azért, mert az anyja alkoholista és szégyell másokat meghívni magukhoz. Azt mondja azért nem szólt eddig róla, mert az anyja nagyon jól meg tudja játszani magát, ezért nyilvánosan észre sem lehet venni róla, hogy iszik. Barátom szerint ezért sokan nem hisznek neki, amikor elmondja, hogy az anyja alkoholista. Ez fáj neki a legjobban. Elköltözni azért nem bír otthonról mert az anyja nem dolgozik, így konkrétan ő tartja el őtet. Viszont látom rajta, hogyha továbbra is otthon lakik, akkor idővel becsavarodik, most is nagyon rossz passzban van, kezd elmagányosodni. Nagyon aggódok, nem igazán tudom mit kell ilyenkor tenni!?

Én 22F, ő 20F



2021. nov. 21. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Küldje a barátod az anyját elvonóra.
2021. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez családi ügy. Nem nagyon tudsz segíteni neki. Azonban a barátodnak kéne a sarkára állni és helyre hozni az anyját. Bár ha nem látszik rajta, hogy alkoholista az akkor annyira nem vészes. Valamint ha megjátsza magát valószínű, hogy akkor nem iszik. Minnél többet lennél nála, annál kevesebbet tudna inni. De mint mondtam ezt neki kell megoldani.
2021. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem teljesen értem:

"így konkrétan ő tartja el őtet"

ha ő tartja el, akkor az anyjának miért van hozzáférése az ő pénzéhez?

nem kellene pénzt adni/engedni piára

2021. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt!


Szinten tartó alkoholista, szóval egész nap "kortyolgat", és addig rendben is van minden, a bajok akkor kezdődnek amikor elfogy otthon a pia.

(remegés, pánik, agresszió).

2021. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így elég rossz lehet, velem is volt ilyen csak nekem az egyik barátommal mondjuk nem teljesen ez a probléma de teljesen maga alatt volt hiába próbáltam neki segíteni csak újra felbukkantak a problémái. Aztán így tönkre is ment a barátság, és megfogadtam többet nem fogok ilyen emberekkel foglalkozni aki problémás, legyen határozott pozitív aki bátorít nem lehúz. Ebben a helyzetben az lenne a legjobb megoldás ha elköltözne valami albérletbe.
2021. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!