Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult ki az a szokás,...

Miért alakult ki az a szokás, hogy a nők sminkelik magukat?

Figyelt kérdés
Ha jobban belegondolok, furcsa szokás ez. Adva van egy természetes bőr, és azt elkezdik kenni mindenféle dologgal. Ráadásul nem azt az összképet látom az arcról sminkkel, mint anélkül. Szóval furcsa ez az egész, és talán igazságtalan is a férfiakkal szemben.

2021. nov. 26. 21:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%

#20

Szerintem a szakállon kívül más is van ott ami miatt terroristáznak valakit. Például kicsit barnább bőrszín.

Egyes emberek meg szimplán ostobák (világszinten, csak van ahol jobban beléjük nevelik az udvariasságot és illemet).

2021. nov. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik, hogy sminkelnek a nők, akkor keress olyat, aki nem sminkeli magát. Nem olyan nehéz. A legtöbb nő az ismertségi körömben nem sminkeli magát. Aki meg igen, az nem köteles direkt a te igényeidnek megfelelnie. Leszbikusok, női börtönrabok is sminkelik magukat. Én már 6 éves koromban is szerettem játszani anyukám sminkjeivel. Nem minden nő nektek akar megfelelni, csak simán szépnek akarja érzeni magát.
2021. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
54%

A kis vitátától külön tekintve, a kérdésre válaszolva, vannak olyan dolgok amik egy pasinál talán menő, viszont ha ezt egy nő csinálja ciki, és ugyan ez ami egy nőnek szabad egy fiunak furi..

Pl egy palinak ha sok nője volt lehet azt mondják rá nőfaló/macsó.

Ha egy nőnek volt sok, k*rva unodritó útszéli mindenki meg kaphatja.

A smink már inkább csak a női nem felé húzodik, régen talán a palik is sminkelték maguk, de ez kiment a divatból, illetve a legtöbb pasit nem is érdekli a smink/ akár a bőrápolás sem.

Én azért sminkelem magam mert szeretem, hobbi, hétköznap meg visszafogott, a börömre amugy is nagyon adok, mert van bőrápolási rutinom!

Smink nélkül is van szemöldököm szempillám, a böröm még nem tökéletes, de eleve nincs olyan hogy tökéletes bőr! Bőr textúra, normális emberi dolog. A smink szép dolog, pláne ha valaki tud is! Amenyit tud szépiteni anyit rontani is! Ezerszer lerágott csont, aki akar sminkeljen önmaga miatt, mert jobban érzi magát, stb. Aki nem akar, ne csinálja. Aki nem akar sminkelt arcu lányt/nőket nézni ne nézze, nézzen smink nélküli nőket enyi.


Amugy a témától eltekintve elözőkhöz szólva én is imádom amikor a kis nyomi tescos "influencer" önjelölten angolul nézik a netflixet át állitják a billentyüzetet, kicsit jobban rá fekszenek a nyelvre, vagy ki mennek és már jaj hogy van ez amaz magyarul? XDdd ettől szánalmasabb a világon nincs, mikor hirtelen a saját anyanyelved elfelejted ettől nem leszel külföldi! Az állampolgárságod nem fog megváltozni, ahelyett hogy büszkék lennénk hogy a világ egyik legnehezebb nyelve a miénk és jól beszéljük!

2021. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
jó állszentek vagytok! Mégis az agyonsmikelt sz*pos szájú r*bikre veritek a neten! 🤣🤣🤣🤣
2021. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy a történelmi hátteret magyarázó videó linkjét lepontoztátok, na, mindegy. :-D
2021. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
A nunira is ennyire nagy hangsúlyt fektettek?
2021. nov. 28. 23:14
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

26-os te beteg vagy! Túl sok az időd, mi a franc kőzöd van hozzá ki hogyan sminkeli a pofáját, meg mi van alatta.

Nő vagy egyáltalán? Vagy egy ferde hajlamu b*zika, aki irigyli a nőket hogy szépek tudnak lenni a kozmetikumok segítségével, és miket ki tudnak magukból hozni, te meg képtelen vagy elfogadni hogy ronda vagy mert ha sminkelsz a társadalom megszól, mivel nem elfogadott nálatok.

2021. nov. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Elég szomorú azokra a nőkre nézve, akik csak sminkkel tudnak szépek lenni.
2021. nov. 29. 11:41
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ők legalább sminkel szépek tudnak lenni, te meg sehogy. Csak az irigység szól belőled. :D
2021. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nincs okom panaszkodásra, az a helyzet. Feltettem egy egyszerű, nem bántó kérdést. Az, hogy így reagálsz, azt jelzi, valami miatt frusztrált, dühös vagy. Nem rajtam kellene levezetned, de ha mégis rajtam teszed, ez sem zavar, lepattan rólam. Attól tartok, inkább a te testeddel van olyan probléma, ami miatt sminkelsz, talán még így sem vagy elégedett. Bevett pszichológiai szokás, hogy az ellenfelet azzal kell megvádolni, amit mi magunk követünk, követtünk el.
2021. nov. 29. 20:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!