Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz, hogy a mai...

Tényleg igaz, hogy a mai fiatalokat nem érdekli, hogy autójuk legyen?

Figyelt kérdés
20-30 évvel ezelőtt már alig vártuk, hogy betöltsük a 17. életévünket, hogy letehessük a jogsit. Aztán minden erővel azon voltunk, hogy ki-ki anyagi körülményeihez képest, de valamilyen autónk legyen. Hogy vezethessük, élvezzük a szabad jövés-menést, hobbi volt ápolni, bütykölni, szerelni, stb. A minap olvasom, hogy a mai felnövekvő generáció jóval kevésbé érdeklődik az autózás, a saját autó birtoklás iránt. Nem célom pálcát törni se pro se kontra, de érdekelne, hogy akkor ma mégis mi motivál mondjuk egy tinédzser fiút? Ha jogsit nem akar. Motorozni nem akar, autót vezetni nem akar. A mi időnkben ezek annyira összeforrtak a férfilét esszenciájával. Láttam is egy kissé karikatúra képet. Első fotón két bőrruhás, szakállas, tökös férfi motorozik egy-egy chopper motoron, majd a másikon két ilyen kis csupasz fiúka, mezítlábas papucsban áll át rolleren. És ilyen "férfiak akkor és férfiak most" címe van. De mondom, nem veszekedéseket akarok provokálni, csak csodálkozom.

2021. nov. 28. 15:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon drága a jogsi ma már sajnos, az autó meg főleg. Nem úgy megy, hogy majd gimisként a nyári diákmelóból összeszedegeti az ember az árát, akkor már inkább lakás önerőre vagy fesztiválbérletre gyűjtenek.
2021. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom hogy az autó, motor birtoklása sok olyan macerával jár, amit sok fiatal nem akar felvállalni.
2021. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%
1. Inkább az utóbbira gyűjtenek hiszen egy lakás önerő sem olcsó. Amit ugye megtehettek régen is.
2021. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy általánosan igaz-e, de én azt mondanám, hogy igen. Egyrészt nagyon drága a jogosítvány szerzés (vidéken lakom, 4 éve csináltam a jogosítványt és akkor került 3500 forintba egy vezetés óra, a legutóbbi ár amit hallottam 7000...), egy autó vásárlása és annak fenntartása szintén, illetve szerintem azért elég sok embernek nincsen szüksége autóra a hétköznapok során (pl. nagyvárosban, ahol jó a tömegközlekedés). Én is csak azért csináltam meg a jogosítványomat, mert a szüleim erőltették és ki is fizették nekem, de azóta egyáltalán nem vezetek és nem is áll szándékomban. Ha rajtam múlt volna, akkor a mai napig nem lenne jogosítványom, mert nem érzem semmi szükségét (mindenhova eljutok gyalog/biciklivel/tömegközlekedéssel), saját autóra úgysem lenne pénzem és így felesleges pénzkidobásnak érezném. Vannak ennél szerintem fontosabb dolgok is, amikre szintén sok pénzt kell áldozni pl. tanulás, hogy egyet említsek. Vagy ahogyan az első írja a lakhatás, de megmondom őszintén, hogy nekem az ilyen science-fiction kategória, hogy valaha saját otthonom legyen akár csak hitelre is :D Mondjuk én lány vagyok, de a környezetemben fiúknál sem tapasztaltam soha ezt a nagy autó és vezetés mániát.
2021. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy egész generációt nem tudsz leírni, rengeteg féle ember van. Ismerek sok olyat aki már 17 évesen letette a jogsit, más 25-30 körül. Általánosságban elmondható, hogy jóval később érnek, inkább 30 az új határ, ahol kezdenek felnőttek lenni.


A másik hogy az egy dolog hogy a jogsi drága (egy olcsóbb használt autóé), azért idővel össze lehet gyűjteni rá. Na de az igazi kiadás maga a jármű lesz, még egy használt, népszerű kocsi esetében is elég sokat elvisz a fenntartása, és vissza ugye nem hoz semmit. Ráadásul egy fiatal nem feltétlen fog mérlegelni, hanem ő menő verdát akar, nem jó neki a 10-15-20 éves "tragacs". Kiadásokban meg ott vannak a karbantartási költségek, cserék, vagy elég csak a benzinárakat megnézni jelenleg, még ha be is fagyasztották éppen. Az egyszer megint fel fog kúszni, nem kicsit és most se valami baráti.


Több autó van az utcákon mint valaha, az biztos hogy egyáltalán nem igaz hogy nem akarnak kocsit. Az lehet hogy később akarnak, vagy jobban megfontolják kiadjanak-e rá összeget, esetleg régebben a szülők is jobban besegítettek, most már sokszor nem lehet maguknak megengedni.


Szerintem a legtöbbször az van, hogy van egy vagy két családi autó és azt használják a gyerekek is.

2021. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég kinézni az utcán. Ki akar ebben a szarban részt venni? Dugó, dugó hátán, parkolókért hatalmas vadászat stb.

Már egy kisvárosban se tudsz közlekedni annyi autó van meg az utak állapota kész vicc.

Én mindig imádtam vezetni, van is autóm, de a tököm kilett az egésszel már. Egy rohadt nagy nyüg komolyan.

pl. munkába menet valakit összeszedni gyalog lenne 5 perc, autóval 20. És roahdtul nem a fővárosról beszélek.

Túl sok élvezeti érték már nincs ebben a fajta közlekedésben.

2021. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
6%

Van egy érdektelen réteg a mai generációban, akiknek ha lenne is 3 milliójuk nem autóra költenék, de még csak nem is jogsira egy részét(ezek között vannak szép számmal nők is, akiknek nem kell jogsi mert majd ők választanak olyat hapsit, akinek van fáj az igazság, de ez megy a valóságban) Én elszaladgálok egy halálbiztos 1.8as Hondával, engem nem is érdekel annyira az autózás, mert Mclarenem már nem lesz az biztos, de ha összejön egy csaj, rendezett, tiszta, környezetben tudunk eljutni oda ahova kell.

Én motoros családban nőttem fel, és nem engedték hogy autó előtt legyen motorom, erre később meg is kaptam a választ, mondván akartak némi felelősség tudatra is nevelni, és rászoktatni a közlekedésre.


Nekem fiatalon elsők között lett A korlátlanom, utána már rögtön emeltek is a korhatáron, a sok halálozás miatt, engem sokan piszkáltak amiatt hogy fiatal kölyökként minek nagy gép, 120 lóerős motorral csak a koporsót várják, aki szereti az szereti, és sosem fogja megérteni egy mai kölyök hogy mit jelent a 201lóerő 200kg-hoz/290-300kmh szárnyalás.

Lehet nem motoroztam ki sosem a 120 lóerőt de megtanultam vele amit akartam, és ráuntam, utána jött a nagyobb, feleslegesebb motor, én sem tudom megmondani senkinek, még rendőrnek sem hogy minek, de legfőképp mire?

29F

2021. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Van jogsim, tudok is vezetni, de minek vegyek autót? Mindig is Budapesten éltem, majd elköltöztem egy másik fővárosba, és mindkét helyen volt/van olyan jó a tömegközlekedés, hogy ne járjak autóval. Számomra pénzkidobás lenne, amikor annyival jobb és fontosabb dolgokra tudom költeni a pénzemet.


A párommal vagy a barátaimmal szoktunk menni autós túrákra, ilyenkor bérlünk egy mini van-t vagy kempingautót. Árban sokkal jobban kijövünk, mintha lenne egy autónk, amit jó esetben is csak havonta néhányszor használnánk.


"mi motivál mondjuk egy tinédzser fiút?"

Például ezer másik dolog? Annyi hobbi és érdeklődés van, ami érdekelhet valakit (csak nekem legalább egy tucat hobbim van, amivel imádok időt tölteni), miért olyan fura, ha valakinek az autók nem tartoznak ide? Gimnáziumban egy nagyon autómániás fiú volt (az apja ezzel foglalkozott), a többieket főleg sportok, történelem, túrázás, csillagászat, főzés és ki tudja hány különböző dolog érdekelte.

26/N

2021. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van jogsim, de csak akkor vezetek, ha hazamegyek a szülővárosomba és ott a környéken kell mennem valamerre. Budapesten nem látom értelmét autót fenntartani, a parkolás mindig problémás lenne és a tömegközlekedést akkor is tudom használni, ha egy-két sör után mennék este haza. Ha lenne családom más szempontok is felmerülnének, de egyelőre jól elvagyok kocsi nélkül.
2021. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 vagyok, de csak nem rég lett meg jogsim. Őszintén szólva sosem érdekelt a dolog, most sem érdekelt, csak a feleségem nyaggatott miatta. Nem is foglalkozok különösebben a kocsival, csak a minimumot, de azt is nyűgnek élem meg.
2021. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!