Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miert divat az...

Magyarországon miert divat az irigykedés?

Figyelt kérdés
Itthon akármit veszel, kapsz, nyersz, irigykednek ra. Tenyleg rengeteget dolgozol, elerted az álmod, sok pénzed van, es veszel dolgokat, pl. autó, telefon stb. Az emberek maris rogton leneznek, te biztos sznob vagy, te biztos bekepzelt vagy, fel sem merul bennük hogy te talan MEGDOLGOZTAL azert, es nyilvan ha van pénzed drágább cuccokat fogsz venni, mert megteheted. De tegyük fel, gyerek vagy meg, a szuleid jol élnek, ünnepekkor kapsz toluk mondjuk drágább telefont vagy számítógépet, es arra is pofaznak az emberek. Ha megtehetik, mar miert ne vennének a gyereknek? Nyilvan mindent meg akarnak adni neki, es ha van sok penzuk, akkor miert sajnálják azt a gyerektől? Lassan mar azt kell szégyellni ha jol megy, es van pénzed, nem azt ha szegeny vagy.. Jo, nem azt mondom, tenyleg van olyan, aki gazdag es lenézi a masikat… De pl itt gykn is mindig meg van szólva aki pl támogatja a gyereket érettségi utan, vagy valaki feltesz egy kérdést hogy milyen iphone-t vegyen a SAJAT pénzéből es maris mindenki elkönyvelte sznob gazdag kocsognek… vagy csak a gyk hibája ez? Összegyűjti azokat akiknek szar volt a gyerekkoruk, nem kaptak semmit es akkor ezt most másokon töltik le? Annyira uncsi, en se elek a legjobban, csomo dolgom nincs, de ha megteheti valaki hogy vegye ezeket vagy magának vagy a gyerekének azt miert kell elkenyeztetett fsznak nezni rogton?
2021. nov. 29. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem egy pszichológiával kapcsolatos könyvet olvastam már el. Sajnos az írígység szerintem nem kifejezetten Magyar szokás inkább egy társadalmi szokás. Az emberek amúgy (te is és én is) könnyebben mutogatnak másra. Ez nem rombolja az ÉN képüket. Tehát könnyebb azt mondani, hogy neked könnyebb mert anyádék alád tették a kocsit vagy mert te jobban keresel mint azt mondani, hogy igen én primitiv szalagmunkás vagyok aki 8 általánossal gyárban dolgozik. Mindenkinek van egy elképzelése az életről amit helyesnek vél, és mindenki ki áll az igazáért úgy, hogy neked nem lehet igazad csak neki mert szerinte az a helyes. Lehet bonyolult és nem tudom választ ad-e bárkinek is a feltett kérdésedre, de én ezt egy helyes megfogalmazásnak látom.
2021. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

rossz emberekkel vagy körülvéve.


Rám nem szoktak irigykedni a barátaim. Inkább örülnek, ha valamit kapok, nyerek, vagy elérek...

2021. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk furcsa elképzelések vannak a versenyről, a tudásról, a teljesítményről. Alapvetően az emberek nem hisznek semmilyen teljesítményben. Nem szeretnek együtt dolgozni, általában nagyobb erőfeszítést tenni. Ennek az az oka, hogy a megszerezhető javakat olyanok birtokolják, akik ritkán kerülnek pozícióba teljesítmény alapján, sokkal inkább a hatalmat megragadva osztogatnak, fosztogatnak. Ez pedig azt eredményezi, hogy az embereknem fogadják el a teljesítményt, csak a tekintélyt. Kétségtelen, hogy ez nagy probléma, de valamilyen szinten mindenhol jelen van a világon.
2021. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Magyarország egy elmaradott kis ország, a magyarok többsége meg elég olyan frusztrált, komplexusos ember, akinek nem igazán akaródzik megdolgozni bármiért is, inkább irigykedik, szidja a nyugatot stb.


a magyar emberek többsége igazából csak nagyképűsködésben és szájalásban emelkedik ki, olyanok, mint egy nagyképű gyerek, aki csak hisztizni tud.


"vagy csak a gyk hibája ez? "


nem csak, bár ez tény, hogy ide nem épp kiegyensúlyozott emberek járnak fel, tisztelet a kivételnek.

2021. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem divat, csak neki nincs ezért az irigykedésben éli ki magát:/
2021. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1, koszi. szerintem magyar szokas mert itthon szegénység van. Amerikában valoszinu a kutyát sem érdekli h iphoneod meg audid van, mert ott kb az az alap szint.

2, nem a barataimrol beszeltem. azt irtam hogy itt gykn gyakran ezt olvasom, nem 1-2 kerdes alatt, szoval szerintem az atlag magyar, foleg a 30 feletti korosztaly ilyen lehet.

2021. nov. 29. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:
6: a GYK-ról semmiféle következtetést ne vonj le... a válaszok nagyobb része nettó trollkodás.
2021. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez egy minden téren elmaradott, primitív, csóró ország. Csodát ne várj
2021. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


egyébként még ami nagyon jellemző ebben az országban, az a kifogáskeresés, másokra mutogatás.

ilyet én még sehol nem tapasztaltam, mint itt: legyen szó fogyásról, vagy az ország helyzetéről, elképeztő kifogásáradattal tud előállni a többsége.

2021. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
plusz akkora kamu a gyakori, hogy borzalom. frusztrált emberek akik miliókat keresnek. nagy vállalkozók cég tulajdonosok. de a gyakorit bujjak. érted..:DD
2021. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!