Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges azt valahogy...

Lehetséges azt valahogy elérni, hogy folyamatos vágyakozás és irigykedés helyett inkább minimalista életet éljek? Mikről kén ehhez lemondanom?

Figyelt kérdés

Már az is jó lenne első körben, ha meg tudnám tanulni értékelni azt amim van és nem mindig a jobbra vágyni...

De az lenne az igazi, ha úgy tudnék elégedett és boldog lenni, ha egy csomó endorfint, dopamint, vagy egyéb boldogság hormont termelő szokást, eszközt teljesen el tudnék felejteni.

Nem kell semmi illegális drogra vagy ilyesmire gondolni, hanem mondjuk csokira és videojátékra, többek között.

És az szeretném, ha nem vágyakoznék egy kacsalábon forgó kertesház után, hanem be tudnám érni egy minimalista kis lakással is amiben van egy ágy meg egy zuhany.

Nem akarom, hogy az anyagi javak irányítsák az életem.

Azt akarom, hogy a munkámban és a könyveimben leljem az örömöm.


Mit gondoltok?



2020. szept. 25. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
2kor 8:9
2020. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A minimalista (tapasztalatom szerint) nem úgy lesz minimalista, hogy mindenre vágyik, de ellenáll ezeknek a vágyaknak a minimalizmus kedvéért. Én végig vettem mi az, amit szükségesnek érzek az életemben és mi az, amit nem. Például számomra gyerekjáték volt a fürdőszoba minimalizálása, de egy smink megszállottnak nyilván ezen a területen nem lesz annyira minimalista készlete, mint nekem. Nekem viszont a könyvespolcom, ami távolról sem minimalista. Szóval remélem érted a lényeget, hogy mindenkinek más a minimalizmus, hisz mindenkinek más az, amire nincs szüksége, vagy amit nélkülözhetetlennek érez. Vagyis ha te imádsz videojátékozni, de nem szokásod olvasni, akkor nem valószínű, hogy ez holnaptól megváltozik, de ha van egy ilyen célod, akkor mint mindenben, ebben is a gyakorlás segíthet. Ha eddig napi 3 órát játszottál, ezentúl csökkentsd napi 1 órára, majd még tovább. Ha eddig nem olvastál, akkor kezd napi 15-20 perccel és szép lassan növeld. Ha elkezded kidobálni/elajándékozni a számodra valóban lényegtelen tárgyakat, akkor megint közelebb kerültél a célodhoz, illetve fokozatosan tapasztalhatod meg az egyszerűségben rejlő örömöket. A lényeg, hogy apró lépésekben gondolkodj.
2020. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondolkozz el azon, hogy mi tesz igazán boldoggá, akár napokon keresztül is. Van az embernek egy belső igénye dolgokra és van az, amit a fogyasztói társadalom vagy marketingesek keltenek bennünk igényt. Általában az utolsó nem is tesz minket igazán boldoggá, csak ideig-óráig tart az öröm, majd jön a következő, amit mindenképp meg "kell" szerezni, legalábbis szerintük. Írj listát! Ez egy önismereti út. Vannak dolgok, amiről soha nem kell lemondani, mert neked jó és kész, ilyenek a könyveid. Ajánlom, hogy kövess ilyen minimalista szemléletű vlogokat, blogokat, fórumokat, biztos, hogy sok tippet tudnak adni. Én az Egyszerűen Laura vlogot követem.
2020. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Én totál minimalista életet élek egy alapbetegség miatt, pedig sok vágyam lett volna. Munka után olvasok, netezek, ügyet rendezek, eszek, de nem sokat. A net segítségével eljutok virtuálisan helyekre.
2020. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!