Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mentegetik sokan azokat,...

Miért mentegetik sokan azokat, akik purtiba vállalnak sok gyereket, aztán kéregetnek a sajtóban?

Figyelt kérdés

December van, ilyenkor beindul a szokásos kéregetés a sajtóban, ma már két cikk jött velem szembe a neten, ahol ilyen romos házba 4-6-8 gyereket vállaló, nem dolgozó szülők kérnek pénzt meg segítséget.



És akkor az ilyen cikkek alatt mindig van egy csomó komment, hogy miért nem segít rajtuk az önkormányzat meg az állam...?

Ha valaki megkérdezi, hogy lehettek olyan felelőtlenek, hogy 5 gyereket vállaltak a semmire, akkor meg megkapják, hogy milyen szemetek, ne ítélkezzenek, mert nem tudhatják az elözményeket meg amúgy is, arra nincs munka...


Hát azért mikor öt gyereket vállal egy pár egy omladozó házban, olyan helyen, ahol munkalehetőség sincs, akkor szerintem nem ítélkezés azt mondani, hogy baromi felelőtlenek voltak. Gondolom, nem kell magyarázni.


Persze, a gyerekeket sajnálja az ember, mert ők nem tehetnek róla, hogy ebbe születtek, de miért mentegetik sokan a szülőket?? Hogy gondolják sokan, hogy mindig a normálisan dolgozó emberek adójából kell megmenteni az ilyeneket?



2021. dec. 2. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Fotelharcosok,akik ezzel bizonygatják maguknak,hogy jó emberek,közben semmit nem tesznek.

Én sose állok bele ezekbe,mert nincs meg a szellemi szint.

De engem is felb.sz a sok,semmire szült gyerek, javarészt cigány,úgy fognak élni,mint a szüleik,még több teher az országnak. Sajnos ész nem jár a szaporodás képessége mellé.

2021. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Mondjon bárki bármit, 5 gyereket szülni a semmire felelőtlenség. Ha munkát adnál nekik szembeköpnének, ők azért szülnek ennyit, hogy ne kelljen dolgozni.
2021. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Kéregetni lehet, adogatni nem kötelező, kapogatni meg zsákba macska. Én egyszerűen megoldottam a saját részemről: nem tákoltam össze a bizonytalanra egyetlen gyereket sem, - tiszta a lelkiismeretem és megalázkodnom sem kell senki előtt ebből kifolyólag. Akik lesüllyednek a kéregetés szintjére, azok egyik napról a másikra vegetálnak, világ életükben az volt az életszemléletük, hogy "utánam az özönvíz!" vagy "Úgy még sosem volt, hogy ne lett volna valahogy!" Vastagon és magasról tojok rájuk!
2021. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, neked is jobb lenne inkább az árnyékvilágban, legalább nem vernéd az orrod abba, amihez nincs közöd a nulla EQ-dal...
2021. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4

0 Eq? Tehát aki nem sajnálja a segélyre,halomra szülő retkeket az már lelketlen? Max a gyerekeket. De azok is fognak már 3 évesen lopni,lehet pont az én gyerekemtől oviban,vagy általánosban már meg is verik a kajáért amit a munkámmal megkeresett pénzemből veszem neki. True story. Bocs. Sajnálom,aki hibáján kívül kerül rossz helyzetbe (haláleset,betegség,leég a ház etc). De ezeket nem.

2021. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert ugyanolyan gyökerek mint ezek a kéregetők.
2021. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a társadalom zsarolása, kihasználása. Egyszerűen nem szabadna megengedni a gyerekszülést az ilyeneknek.
2021. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Részben egyetértek, de vitatkoznék is kicsit, ha megengeditek.

Nem , nem a fotelből írok és jó embernek tartom magam.

Munkám kapcsán naponta találkozom olyan családokkal akikkel lehet, szóba sem állnátok. Látom, tapasztalom hová vezet az iskolázatlanság a jó példa nélküli élet, a kilátástalanság és igénytelenség. Sajnos sok család részére nem adatik meg hogy úgymond normális körülmények között éljenek és igen sokszor nincs is rá igényük, mert természetesnek veszik az életmódjukat. Ez sokszor visszavezethető pl. az oktatásra, mert nem megfelelően kezelik az ilyen gyermeket tanítását. Jelenlegi oktatási rendszerünkben nem fontos hogy életvezetési tanácsokat kapjanak, sem a szülők sem a gyermekek. Gyakran lemaradnak a szellemi fejlődésben mert csak a teljesítmény számít, hamar kikerülnek a 'rendszerből', nincs mi motíválja őket, hiszen erre nem kapnak semmiféle útmutatást. Már gyermekkorban kiközösítés az osztályrészük, nem csoda ha fiatal felnőttként nem tudnak felelősségteljes döntéseket hozni.

Sorolhatnám az okokat amiért nagycsaládot vállalnak, kezdve a nem megfelelő szexuális felvilágosítástól a családi hagyományokon át, de ide kell sorolnom a 'megélhetési' gyermek vállalást is.

Szerintem a jelenség igenis társadalmi probléma, mely odafigyelést igényel. Mint minden létező bajra itt sem az a megoldás, hogy tűzoltás módjára egyszer egy évben adakozzunk és letudva az éves jó cselekedet.

2021. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert vallásosak, és követték Ovika követelményeit a pulyákra vonatkozóan, tehát őket támogatni kell.
2021. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!