Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaza van a történelemtanáromn...

Igaza van a történelemtanáromnak? Valóbban ezt nem szabadna szégyellnem és ezért nem vagyok kevesebb, kevésbé magyar ember?

Figyelt kérdés

A nagyon sötét hajam, a mandulavágású, enyhén ferde szemem, illetve kicsit sárgásabb beütésű bőröm miatt sokszor cinkeltek még kisebb koromban, általánosban. Olyan gúnyneveket találtak rám ki, hogy Dzsingisz kán, meg Hirohito. Sokszor mondták azt is, hogy nem vagyok magyar, menjek ebből az országból, ne lopjam a levegőjüket stb., pedig nem tudok semmilyen modern ázsiai származásról, apa ágán mindenki így nézett ki (Erdélyből származó család).


Már jó sok víz lefolyt azóta a Dunán, de még mindig egy tüske maradt ez miatt bennem. Nagyon jó vagyok történelemből is, rendszeresen indulok ebből is versenyeken. Az egyik felkészülésen pedig mondta nekem, hogy tudja, hogy ezt sokszor szégyellem a mai napig felvállalni, de ne szégyelljem, mert lehet, hogy az, aki ez miatt külföldinek titulál kevésbé magyar mint én, mivel a hunok, ősmagyarok, székelyek is ferde, mandulavágású szemmel érkeztek ide a Kárpát-medencébe és azért él itt, a jelenlegi csonka Magyarország területén kevés ilyen kinézetű ember, mert ezen a középső területen minden megszálló sereg hatalmas pusztításokat végzett és a nagy részüket vagy elhurcolták külföldre katonának vagy legyilkolták őket, válogatás nélkül.


Tényleg el kellene engednem az ebből fakadó utálkozásokat és lehet, hogy nekem több közöm van a magyarsághoz, mint a szitkozódó, műveletlen, frusztrált "barátoknak"?



2021. dec. 3. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, de csak alsós koromban piszkáltak miatta. Én akkoriban azt mondtam válaszként, hogy ősmagyar vagyok. Mivel nem vettem magamra, volt mit visszaszólnom, ezért nem is piszkáltak vele túl gyakran.

Amúgy valószínűbb, hogy kun őseink vannak. Ők később jöttek és sokáig megmaradtak a közösségeik (Nem véletlen a Kiskunság, Nagykunság elnevezése:

[link] )

2021. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy látom ezt, hogy teljesen mindegy, hogy magyar valaki vagy nem. Mi van akkor, ha nem vagy magyar? Rosszabb ember vagy attól, hogy 500 km-rel arrébb szülttél? Mi van akkor, ha magyarabb vagy, mint ők? Felsőbbrendű lennél, mert egy teljesen átlagos országból származol?
2021. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de én örülnék a helyedbe neki. :3

Így ahogy leírod magad, nekem bejön a kinézeted. Inkább előnynek tartanám mint hátránynak. A suliba a többség gyerekes és éretlen. Sok hülyeséget összehordanak. Ahogy elkezdenek életet élni és érettebbek lesznek rájönnek ők is. Nem szabad törődni az ilyenekkel. Beszóltak neked. És? Ki a halált érdekel mit mond egy olyan kis szar? Aki ilyen hülyeségekkel jön az már egy idióta. Egy idiótát meg lehet komolyan venni? :P


23/F

2021. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kun vagy részben. Az Alföldön (is) nagyon sokan vannak, és mivel Kazahsztán területéről jöttek, ferde szeműek és mongolid vonásúak (annak ellenére, hogy a keveredések miatt már vannak köztük szőkék és világos szeműek is).
2021. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van 1 ismerős aki ugyanígy néz ki csak ő nő és ráadásul cigány :D


Régebben kínai cigánynak meg kínainak hívták. Azt nem tudom,hogy most is így hívják-e még. De amúgy tényleg fura 1 jelenség,cigány,de olyan arca és szemei vannak mint az ázsiaiaknak. Kínai cigány :D


Amúgy szerintem az miatt lett egy egómániás önbizalomhiányos nő mert a kínai cigánysága miatt cikizték őt.

2021. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.

Hogy lehet valaki sárgás, úgy, hogy cigány? Wtf?


Én 100%, hogy nem vagyok cigány. A cigányok általánosságban nem mongoloidosan néznek ki, hanem europidok, csak barna a bőrük. Én mongoloid vagyok félig, anyum viszont szőke, zöld szemű, hófehér bőrű.

2021. dec. 3. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ő 100%,hogy cigány.

Gondolom tudod,hogy néznek ki a cigány nők,sötét haj,sötét szem, barnás vagy barna bőr.


Képzelj el egy cigány nőt kínai arccal és szemekkel :D


Fura kinézet,pedig náluk sem volt a családban ázsiai,csak cigány :D

2021. dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A cigányoknak nagy, "csúzlis" szájuk van, ellentétben az ázsiaiaknak, inkább kicsi, vékony, a cigányok arca jellemzően európaias, sőt általában annyira, hogy európaias, hogy sok nyugat-európainál is kerekebb szemük van.


A leírás alapján egy tibeti vagy indokínai jut eszembe, de ők egyáltalán nem hasonlítanak a cigányokra. Sőt...


A cigány egy keverék nép, nincs egyetlen hely, ahonnan származnának. Indiából elindultak a dalitok (akik egy nagyon leszakadt, alsó réteg volt, sokat loptak, fosztogattak, utálta őket az egész indiai társadalom, még a szegény parasztok is és nem bírtak megmaradni már ott), elértek Perzsiába, ott csatlakozott hozzájuk a perzsa leszakadt népréteg és beléjük olvadt, vándoroltak tovább, elértek Egyiptom mellé, a Vörös-tenger környékére, ott beléjük olvadt a főként arab, egyiptomi, török, görög és zsidó származású leszakadt réteg, majd elértek Törökországba, ott az ottani olvadt beléjük és szépen végig a Balkánon, ugyanígy, aztán elértek Európába, ahonnan az egész világon szétszóródtak, majd a 19. század végére, 20. század közepére már letelepedtek. Ma már vannak páran, akik integrálódtak, őket meg kell becsülni.

2021. dec. 4. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!