Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok többsége miért irigy?

A magyarok többsége miért irigy?

Figyelt kérdés

Nyilván akinek nem inge, de azt veszem észre, hogy a többség a másikat egy kanál vízben megtudná fojtani.

Beképzeltek, nagyképűek és sajnos mérhetetlenül rossz indulatúak.

Mi lehet ennek az oka?

Azt veszem még észre, hogy egy elég széthúzó társadalom.

Máshol mi a helyzet?

Biztos minden országnak, nemzetnek megvan a maga keresztje, csak én nem máshol élek, hanem itt.

Ui. nem provokálni akarok senkit, csak kíváncsi vagyok erre.

Kinek milyen észre vételei vannak ezügyben?



2021. nov. 25. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Az Egyesültállamokban nem rég kishíján polgárháború tört ki két ellentétes véleményű szélsőség összekülönbözésén. Nem csak Magyarország ilyen.
2021. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
66%
Így nem lehet általánosítani (vagyis lehet csak ostobaság)
2021. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek csak egyre és egyre nagyobb f@szkalapok lesznek.

Nem csak itt hanem mindenhol.

Egyszerűen valamiért a legtöbb ember irigy, nagyképű és csak a saját érdekeiket néző szemetekké vált.

Most lehet azt mondani hogy ne bunkóskodjál már te hülyegyerek de ez az szomorú igazság, amikor akár az az ember is akit a legjobb barátodnak hiszel képes belevinni és benne hagyni a legsz@rabb helyzetben.

A mostani világban nagyon szerencsés ember az aki sok olyat ismer aki nem érzések nélküli ember.

Nekünk össze kell tartanunk és nem egymást átb@szni, kihasználni és lejáratni.

2021. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as egyetértek.

Van még ilyen ember egyáltalán?

Amit még észre vettem, hogy ez a sok mocsok egyre álszentebb és kétszínűbb.

Miért van ennyi féreg?

Illetve még annak se nevezném ezeket.

2021. nov. 25. 19:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerencsére még vannak ilyen emberek de elképesztően ritkák és akiről azt hiszed már hogy nem egy mocsok álnok szemét, az egyszer csak fogja és belemondja az arcodba hogy, de barátom (nyilván ezt nem szó szerint értem.)

Mivel rohadt sok ember van és a nagy részük mind egy darab szerencsétlen sz@r ezért nehéz köztük megtalálni az igazi embereket.

Egyszerűen nem bírom megérteni hogy miért éri meg ez a viselkedés.

2021. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is sok népre igaz, de a magyarra nagyon. A korrupciót, és annak a hétköznapi életbe való lecsöpögését tartom az oknak.

Mindenhova ismerősöket vesznek fel, van, aki 8 óra seggvakarással annyit keres, amennyit más több hónap alatt sem. És nem azért, mert jó szakember, hanem mert jó helyen vannak ismerősök.


Ha valaki olyanra irigy, aki megdolgozott a sikeréért, az számomra érthetetlen, hisz pont mutatná, hogy néha ilyen is van.

2021. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek.

Ráadásul még azt bírom, hogy a szemedbe kamiznak és blöffölnek mindenféle szépet és jót, de a hátad mögött lehordanak mindennek.

Komolyan mondom lassan már kezdek félni az emberektől.

2021. nov. 25. 21:09
 8/18 A kérdező kommentje:
*kamu
2021. nov. 25. 21:09
 9/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy kanál vízben meg tudnék folytani valakit, az azért erős.

De valóban írígy vagyok azokra, akik szerencsésebbek nálam.

Az életemen vissza tekintve, én valahogy mindig a f@sznak a rossz oldalára kerültem. Persze nem panaszkodom én sem. Sok olyan embert ismerek, akiknek úgymond az ölébe pottyant a jólét, vagy csak a kezét kellett kinyújtania érte. Míg nekem mindenért sokat kellett dolgozni.

Na ilyenkor irígy vagyok valóban.

2021. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

kifelejtetted az kifogáskeresést, másokra mutogatást :D (lásd: első válaszolók)


amúgy teljesen igazad van: ha külföldiek után magyarokkal beszélsz, azonnal feltűnik, hogy a magyarok többsége elképesztően beképzelt, és borzasztóan túlbecsüli a saját képességeit.

az irigység meg a másik.


sztem nagyon egyszerű.

ez egy jelentéktelen kis ország, ami lassan minden mutatóban utolsó lesz az EU-ban.

az emberek többsége rosszul keres, dagadt, boldogtalan, és különböző okok miatt (történelmi előzmények, borzasztó oktatás, nevelés), semmit nem tesz azért, jobb legyen neki (legyen az a kormány megdöntése, vagy csak h lefogyjanak), hanem csak várja a csodát, és igyekszik lehúzni másokat.


egyébként sztem a legtöbb magyarnál a nagyképűsködés egyszerűen a saját frusztrációjuk kompenzálása.

2021. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!