Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar nők miért nem tecnika...

A magyar nők miért nem tecnikai beállítottságúak, kevés a női dj, női hangtecnikus, ukránoknál viszont rengeteg van?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy külföldhöz képest itthon szinte alig van "stúdió-guru" nő, mialatt külföldön, főleg ukránoknál rengeteg nő alkot, zenél, szintin játszik.
2021. nov. 16. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Én annak mi köze a technikához?

Ezek szerint minden muzsikuscigány is technikai guru, aki szintin játszik, aki hegedül az meg fizika-zseni, mert a hullámelméletet alkalmazza, amikor rezgéseket kelt a húrokon?

2021. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Aham. Szerintem te vagy inkább fogalmatlan, ahol a butaság arroganciával társul.


Persze megszoktam, hogy a természetközeli emberek (botfülű, fahangú) csak a technikára koncentrálnak. :)

2021. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értelmetlen, amiről írsz, de trollkodd szét, bontok is egy popcornt.
2021. nov. 16. 07:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom társadalmi berögződés. Én mérnökinformatikus vagyok és néha olyan reakciókat kapok főleg az idősebbektől, mintha űrlény lennék. Mindenki megállapítja kb, hogy jó, jó, de ez azért nem egy lányos dolog... Meg egyébként nagyon sok férfit is zavar. Sok férfitől hallom, hogy humán érdeklődésű, beállítottságú nőket preferálnak például, illetve szakmailag is megosztó a dolog: van, aki nagyon segítőkész és mindent meg akar csinálni helyettem meg a számba akar rágni, mert nem bízik benne, hogy meg tudom oldani, más meg nem bírja ki, hogy ne piszkáljon és kritizálja minden lépésem, ami nem baj, ha jogos, de sajnos nem a produktív értelemben, hanem ezen a "miért hallgatnék rád, nem is értesz hozzá". Ez főleg akkor volt jellemző, mikor még pályakezdő voltam vagy egyetemista. Sokan levegőnek néztek, ha mondtam valami ötletet, akkor is, ha végül az lett a megoldás. Van, aki a semmiből ír rám/jön oda és elkezd kéretlen életvezetési tanácsokat adni, aztán mikor felvázolom, hogy köszi, de megvagyok nélküle, elkezd vergődni, hogy küldjek már egy git linket, biztos van ott még mit javítani. BASZKI, KI VAGY TE. De az is klasszikus, hogy hresnek néznek és úgy is beszélnek hozzám, körülírva, hogy mi micsoda. Néha vicces, néha meg menjetek már a p...ba.:D


És van egy autószerelő csajszi ismerősöm, vele is hasonló szinteket ütnek meg néha. Hogy férfi kollégákkal akar beszélni az ügyfél meg ott akar maradni segíteni. 😂 Sokan vagyunk, de nem elegen és néha nagyon nehéz hinni abban, hogy mi is tudunk igazán jók lenni. Sok nőt láttam otthagyni a szakmát, egyetemen is minden félévben más lánnyal lettem jóban, mert a következőre eltűnt...


Ami egyébként érdekes számomra, hogy egy "lépéssel arrébb" a matematika területén már nem megy annyira ez a vérpistulás. A matematikus lányok kevésbé kapják az ívet. Lehet, hogy nem így van, csak nem látok bele, de a műszaki területen kifejezetten aljasak tudnak lenni az emberrel, csak tudnám miért.

2021. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6: Ennek örülök, hogy ilyen területen megtaláltad magad, és hidd el, a normális emberek ezt értékelik, csak az olyan férfiakat vagy nőket zavarja, akikkel nem vagy egy agyi szinten. De azokkal nem kell foglalkozni.
2021. nov. 16. 07:59
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
A magyar nők abszolút kockák, te tévedsz. Nézz szét bárhol, és látod, hogy napi 23 órában a b***zi telefonjukba vannak bújva.
2021. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Mert nem érdekel minket, nem is lehet belőle megélni. A befutott DJ mögött nagy nevek és oltari nagy szerencse van.

Mi nők eleve handicap-el indulunk, ahogy a 6-os is írja, a kollégái is "kinézik", mert férfias szakma. De az élet rengeteg területén nehezebben boldogul egy nő, csak ha azt vesszük, hogy ugyan azért a pozícióért egy nő kevesebbet kap, mint egy ffi.


Az ukránoknak nem tudom mi a titkuk, talán a sok alkohol, ami mellé zene is dukál.

2021. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!