Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ha bűntudatom van...

Normális ha bűntudatom van attól, hogy néha kevés munkám van a munkahelyen?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, nemrég kezdtem egy bankba pályakezdő gyakornokként. Az előző munkahelyem pörgősebb volt és tetszett, hogy mindig tudtam mit csinálni.
2021. dec. 4. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

bankbaN


Majd megszokod, es idovel nem is akarsz majd tobbet melozni.

En mindig mondtam sracok...kispenz kisfoci.

Ennyit er az itthoni fizu, ne legyen buntudatod, de egyébkent normalis, meg az egyik legfarasztobb dolog ugytenni, mintha csinalnal vmit, mikor nem. En mar ugy sem teszek. Hatha eszreveszik h folos hajtani, mikor nincs is mit.


25/F 18 eves korom ota dolgozom, 1 munkahelyem volt, jelenleg 2 is van, egyik 3 eve, masik aprilis ota parhuzamosan.

2021. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Bankban ne nagyon legyen bűntudatod, ahol legális módon nyúlják le az emberek pénzét, ügyes jogászokkal körbevéve.

Tudod, tolvajtól "lopni" nem bűn.

2021. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 érdekes, nekem egyik bank se lopja el a pénzem.
2021. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető, de ennek nem kellene így lennie.

Semmi értelme rosszul érezned magad, amennyiben a cég úgy gondolja, hogy az idődet fiezetik meg, nem az elvégzett munkádat, akkor az ő bajuk, ha nem adnak több feladatod, nem a tiéd.

Másrészt gyakornokként első sorban nem is az a cél (legalábbis a nem teljesen rövid távra gondolkodó helyeken), hogy minél jobban leterheljenek, hanem hogy a környezetet, embereket, munkafolyamatokat megismerd, és később minél jobban boldogulj ezekkel egyedül is. Ha mondjuk 1-2 féle aprómunkával, amit gyakornokként is gond nélkül el tudsz végezni, nagyon leterhelnek, erre pont kevésbé lenne időd és alkalmad.

Az elején én is így éreztem, de aztán gyorsan rájöttem, hogy kár ezen fennakadnom, el lehet tölteni az ilyen üres időt hasznosan is. Egyrészt nem mennek olyan jól a dolgok, hogy ne tudjak magamnak találni értelmes feladatot (pláne mióta megvan fixen, hogy a későbbiekben milyen feladatkörökeet fogok én átvenni hivatalosan is, azóta ez egyfajta "előre gondolkodás", én leszek majd miatta jobb helyzetben, mikor pár hónap múlva már az én felelősségem lesz), másrészt meg semmi nem akadályoz meg abban, hogy mérnök létemre kihasználjam, hogy az irodánk egyik ajtaja egy igen jól felszerelt műhelybe nyílik, ahol kiváló lehetőségem van a hobbyjaimhoz kapcsolódó fusizással foglalkozni, mikor annyira pangás van :D

25/F

2021. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod.

Viszont amikor nincs munkád,igyekezz elbújni,vagy csinálj úgy mintha lenne,nehogy esetleg rád szálljanak.

2021. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!