Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar, ha nagyon...

Titeket zavar, ha nagyon gyakran találkoztok szembe olyan emberrel, akinek azonos a keresztneve a tiétekkel?

Figyelt kérdés
Szerintem természetes dolog, hogy zavar hiszen a neve (is) teszi egyedivé az embert. Másfelől pedig természetes dolognak tartom azt is, hogy ilyen gyakran találkozom azonos nevű emberrel, hiszen gyakori névvel vagyok megáldva.

2021. dec. 5. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A találkozás nem zavar, sőt, az még jól is elsülhet. Hogy életemben már kétszer is kerültem olyan helyzetbe, hogy egy pártíz fős csapatban HÁRMAN voltunk azonos keresztnévvel, na az már egy kicsit.
2021. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem zavar. Végen belül 3 olyan embert tudok, akinek azonos a keresztneve az enyémmel.


Engem nem a nevem tesz egyedivé.

2021. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
*cégen belül
2021. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az enyemet nem nagyon adjak mar :(((
2021. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Általános iskolában rajtam kívül még két lánynak volt ugyan az a keresztneve, közepiskolában négyen voltunk ugyan azzal a névvel. Most OKJ-n "csak" ketten vagyunk. Olyan szinten megszoktam már, hogy képes vagyok nem hallgatni a nevemre :D
2021. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nekem sem általánosban, sem pedig középiskolában nem volt olyan osztálytársam, akinek ugyanaz lett volna a keresztneve. Munkahelyeimen pedig még nem volt olyan, hogy NE LETT VOLNA olyan akit úgy hívtak, mint engem. Volt, hogy 3-an dolgoztunk egymás mellett és mindenki a neve megegyezett. Kicsit irritáló az ilyen.
2021. dec. 5. 17:18
 7/14 anonim ***** válasza:
27 év alatt nem találkoztam még senkivel akinek ugyanaz lett volna a neve. :D Ismerek hallomásból néha embert, de személyesen egyet se ismerek.
2021. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Eleinte furcsa volt, mert ahol felnőttem faluban, ott egyedül nekem volt ez a keresztnevem. Megyeszékhelyen, gimnáziumban meg azért egyből volt rajtam kívül másik 3-4 (szobatás, osztálytárs, évfolyamtárs is).

De mára már megszoktam, szerintem így sem túl gyakori ez a név, inkább csak az én generációmban fordul elő. Idősebbeket, fiatalabbakat ilyen névvel pl. nem is ismerek, csak a korosztályomból.

2021. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem volt sem az oviban, sem általánosban, sem középiskolában, sem főiskolán ilyen nevű csoporttársam. Melóhelyen sem. Talán kétszer volt ilyen nevű ismerősöm, ügyfelem volt a csajszi, nekem nagyon rokonszenves volt, eleve előnnyel indult nálam, hogy ugyanaz a keresztnevünk.
2021. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szeirntem nem zavarna.
2021. dec. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!