Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40 éves férfinél Milyen...

40 éves férfinél Milyen viselkedészavar? Pszichopata, infantilis,nárcisztikus stb?

Figyelt kérdés

40 éves ffi otthon lakik a szüleivel jelenleg. Másokat rendszeresen kihasznál, manipulál. Rengeteg nőt szédít egyszerre,de leginkább írásban. Sokszor ha éles lenne a helyzet megfutamodik. Gyengébb nőket keres,akit bántalmaztak vagy rosszabb körülményei vannak. Szerinte egy szerelmes nő bármire képes. Amikor párkapcsolatban élt az elején sok intimitást vitt a kapcsolataiba,de egy bizonyos idő után hozzá se ért a partnereihez.Mellette viszont folyamatosan csajozott. Írásban sokszor a péniszéről vagy a szexről beszél,személyesen viszont csendben van. Elmondása szerint szereti az állatokat. 2 kutyát alkalom adtán sétáltat (ismerőseié) egyszer az egyik ugatása idegesítette és elkezde a száját teljes izomból összeszorítani. Én álítottam le. Cigaretta,kábítószer,gyógyszer,szerencsejáték függő. Ha nagyon váratlan, stresszes helyzet éri, akkor kényszermozgása van. Ugyanabban a sorrendben érint meg tárgyakat. A munkahelyén mindenkivel tartja a kapcsolatot, de folyamatosan negatív,másokat kibeszél,feszültséget kelt, rosszindulatú és sajnáltatja magát.

Folyamatosan a szüleit hibáztatja az élete miatt.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Milyen személyiség zavarra jellemző ez a viselkedés?

Köszönöm!



ápr. 27. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Valóban elhanyagolt gyerek. Elcsúszott. Sajnálom.
ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sokféle mentális betegség.

Szorongás, kényszeres dolgok, önbizalomhiány, rossz szociális készség.

ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Leginkább pszichopata a felsoroltak közül. Passzív agresszív, ideggyenge teljesen labilis. Ráadásul függőségei vannak, ami nem használ az amúgy is problémás idegrendszerének. Mint látható, még egy kutyát sem érdemes rábízni. Orvosi eset. Én elkerülném.
ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt tünetek alapján felmerülhet bizonyos személyiségzavarok gyanúja, mint például:

- Nárcisztikus személyiségzavar: A nárcisztikus személyiségzavarban szenvedők jellemzően nagyravágyóak, arrogánsak, és irreálisan felfújt önértékeléssel rendelkeznek. Gyakran kihasználnak másokat, és nehezen tűrik a kritikát. A leírt viselkedésben megfigyelhető a manipuláció, a gyengébb nők keresése, és a folyamatos csajozás, ami összhangban lehet a nárcisztikus személyiségzavarral.

- Antidiszociális személyiségzavar: Az antidiszociális személyiségzavarban szenvedők jellemzően felelőtlennétek, impulzívak, és gátlástalanok. Gyakran megszegik a törvényeket, és mások jogait is semmibe veszik. A leírt viselkedésben megfigyelhető a kábítószer-függőség, a szerencsejátékfüggőség, a kényszermozgás, és a feszültségkeltés a munkahelyen, ami összhangban lehet az antidiszociális személyiségzavarral.

- Histrionikus személyiségzavar: A histrionikus személyiségzavarban szenvedők jellemzően drámaiak, érzelmi hullámvölgyekkel küzdenek, és fokozottan vágynak a figyelemre. Gyakran manipulálnak másokat, hogy érzelmi reakciókat váltsanak ki belőlük. A leírt viselkedésben megfigyelhető a sok nővel való flörtölés, a folyamatos csajozás, és a kényszermozgás, ami összhangban lehet a histrionikus személyiségzavarral.


Ezenkívül fontos kiemelni, hogy a felsorolt tünetek más okokra is visszavezethetőek lehetnek, nem feltétlenül utalnak személyiségzavarra. Például a kényszermozgás szorongásos zavar tünete is lehet, a kábítószer-függőség pedig önmagában is komoly mentális problémát jelent.

ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már megszűntettem vele a kapcsolatot nagy nehezen.

Sokszor voltak agresszív megnyilvánulásai is, bár engem nem bántott soha szerencsére. Inkább csak nehéz megérteni és felfogni mert ép ésszel nem találni dolgokra magyarázatot. Hogy ebből nem lehet kihozni tényleg embereket? Üres az ilyen ember és gyereknek megrekedt?

ápr. 27. 22:40
 6/11 A kérdező kommentje:

A 4.hozzászólás minden része stimmel nála.

Előző 2 barátnőjét fizikálisan is rendszeresen bántalmazta.(azokról tudok legalábbis)


A külsőségek nagyon fontosak neki, hogy ő hogy néz ki. Tökéletesnek kell lennie ruha,haj,megjelenés.

Tudomásom szerint korábban már pszichiátriai kezelés alatt állt.


Akivel sok időt tölt mindenkit szinte tönkre tesz. Valóságos energia vámpír. Ezer arca van neki,mintha 5-6 személyisége lenne. Az évek alatt jó párat véltem felfedezni.

ápr. 27. 22:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy tudtad vele megszakítani a kapcsolatot?

Hasonló cipőben járok én is, talán már vége van.

Barátságnak indult, de elvileg szerelmes lett belém. Amiből nem lehetett semmi és nem értette meg. Így próbáltam leépíteni.

Megjelent a munkahelyemen folyamatosan, öngyilkossággal fenyegetett. Közös baráton keresztül próbált meg közeledni.

Nem találkoztam még hasonlóval sem, de többet nem is akarok.

tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem is sokszor mondta megöli magát. Senkit nem lehet megmenteni... Úgy tudtam vele megszakítani a kapcsolatot, hogy nem vettem fel a telefont,kinyomtam "visszahívlak" sms-el elutasítva, azóta is hívom. Ha írt nem válaszoltam az üzenetére vagy csak 1 szóval. Néha még talákozok vele, partnercégnél dolgozik, de csak köszönök neki. Ha kérdez arra röviden válaszolok, de nem teszel fel kérdést és különösebb érdeklődést nem mutatok.
tegnapelőtt 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
El se olvastam. Tíz-húsz sort leírsz ide, és azt várod, hogy megbízhatóan diagnosztizáljuk? Lehet, hogy a te írásod csak a te véleményed, a saját szűrődön ment keresztül, tehát sokkal inkább rólad szól, mint róla. Hogy lehetne így diagnosztizálni, és majd pont a gyk-sok, nem ám pszichológusok.
tegnap 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól teszed. Én is ezt csinálom, már csak a közös baráttal nem tudok mit kezdeni. Kértem, ne beszéljünk róla, de mindig szóba kerül. Nem tudom, nem-e ad rólam információt a tudtom nélkül...

Hiszen róla is megoszt mindent, pedig nem érdekel.

Sokan mondogatták, vele se beszéljek...

De ezt pedig olyan gyerekesnek tartom.

tegnap 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!