Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nagyképű és folyton...

Aki nagyképű és folyton magyarázza, miket ért el, az tényleg belül tényleg önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi erre a pszichológia magyarázat, de mostanában elég sok ilyenbe futok bele.


Nemrég az egyik oldalon láttam egy 40-es férfit, aki folyton azt magyarázta, hogy mennyire intelligens, folyton vitázott mindenkivel. Aztán kiderült, hogy egy boldogtalan idegroncs, és évek óta nicns barátnője, ráadásul 3 műszakban dolgozik, mert nincs piacképes tudása.


de mondhatnám a gyakorit is: egy csomó kérdésnél a válaszadók elkezdik magyarázni, hogy például nem „büfédiplomájuk” van, miközben a kérdéshez semmi köze, mintha csak jobbnak akarnának látszódni a kérdezőnél.


Van egy idősebb ismerősöm, aki egyre nagyképűbb. Érettségije van (ami nem baj), de olyanokat mond, hogy ő okosabb, mint a diplomások, az unokanővérem meg nem volt egyetemre való, mert megszenvedett az utolsó matek vizsgával meg olyanokat mond, hogy ne legyek ennél izmosabb, mert nem természetes.

(túlsúlyos ember, nem beszél nyelvet, egész életében 10-12 órában dolgozott)

Hogy ellenpéldát mondjak: a programozó testvérem például csak csendben teszi a dolgát, van önbizalmi, de nem igazán szokott vitázni, főleg nem az interneten.


Azért is tettem fel a kérdést, mert ha igaz a felvetés, akkor borzasztóan sok önbizalomhiányos ember lehet kis hazánkban.



2021. dec. 6. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítási és megfelelési kényszer, amit ha elismernek megerősítenek, abból merít a bizonyos személy.
2021. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak ilyen pillanataim, amikor megpróbálnak kihozni a sodromból azzal, hogy nem érték, amit elértem eddig. Sikerül is nekik, sajnos. Kisebbségi komplexusom van.
2021. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az exem volt ilyen. Ő mindenkit lenézett, leszólt, mindenkit kritizált és ettől ő többnek érezte magát. De neki igazából saját magával volt baja, nem másokkal. Volt egy nem túl sokat érő diplomája, egyébként tanárnő volt, de utálta a munkáját, utált tanítani. Aztán rájött, hogy közel 50 évesen semmire nem vitte, nem volt semmije, és ettől ő tiszta frusztrált volt.

És úgy adta ki magából, hogy másokat kevesebbnek nézett.

2021. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

“folyton azt magyarázta, hogy mennyire intelligens,”


Intelligens ember nem kérkedik.

Ergo, aki a saját vélt intelligencia szintjével kérkedik, az eleve unintelligens.

Igen. Komplexusos.

2022. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:
41%

Az elsővel egyetértek.

Ugyanakkor, az egészséges önbizalmat és a nagyképűséget könnyű összekeverni.

Ha valaki okosabb az átlagnál, 10-ből kilencszer fordul elő vele hogy igaza van egy-egy témában (mert tájékozott/tájékozódik ha szükséges, amiben nincs képben abba pedig nem szól bele max, kérdez), az simán tűnhet nagyképűnek másoknak.

Aki másokat kritizál, azt én rosszindulatúnak definiálom. A nagyképű csak magát fényezi, nem másokat húz le :)

2022. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Na, én szerencsére a 3 diplomám és a 8 számjegyű jövedelmem és a 160-as IQ-m mellett is szerény maradtam :-)
2022. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyarok többsége frusztrált, elégedetlen az életével, nincs piacképes tudása, és valljuk be: nem épp sportos kinézetű.

Az ilyen emberek persze hogy kompenzálni akarnak, és sok dumával megmutatni, mekkora ászok. Aki kiegyensúlyozott és értelmes, csendben teszi a dolgát, nem szövegel folyton, mint az átlag magyar.

2023. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!