Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlsúlyos nőkre miért...

A túlsúlyos nőkre miért jellemzőbb a szőrszálhasogatás, kötekedés, mint a vékonyabbakra?

Figyelt kérdés

Természetesen nem akarok általánosítani, mert nem minden kövérebb női ismerősöm volt ilyen, de akkor is arányaiban jóval több köztük az ilyen, legalábbis ez a tapasztalatom.

Sorolhatnám órákig a bunkóbb kövér eladókat, ügyfeleket, de ezzel nem untatnék senkit.


Viszont most irodában dolgozom, és az elvileg tanult, értelmes, túlsúlyos kolléganőm is pont ilyen. 30-40 kg felesleg van rajta. Tudtommal kb. 20 éves korátol ilyen.

Teljesen lényegtelen dolgokba köt bele, sokszor főnök szól már, hogy „ezen felesleges rugózni, tökmindegy”.

Nem csak velem ilyen, mindenkit kritizál, különösen a vékonyabb, jó alakú nőket. De rádiós hírolvasótól kezdve az ügyfelekig mindenkiben talál valami hibát.

Fiatalabb, szálkásan izmos férfi vagy, néha tanácsat kér edzés, táplálkozás témában, de a jellemzőbb inkább, hogy okoskodik, kötekedik.

Különösebben nem érint, mert nem felettesem, így sokszor csak hümmögök, és oda se figyelek, de tényleg érdekelne a jelenség oka.

Arra is gondoltam, hogy egyszerűen saját magával van baja, és ahelyett hogy elkezdene valami normális diétát, a környezetén vezeti le a feszültséget (sokat eszik, és gyakorlatilag csak finomított szénhidrátot visz be, és nem mozog semmit)



2021. dec. 9. 06:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Önbizalomhiány, rád tereli a szót, félrevezet.
2021. dec. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Én akkor is hárpia vagyok, ha vékony vagyok és akkor is, ha dagadt sajnos. Talán azért lehetek a szokásosnál is bunkóbb dagadtan, hogy azt a benyomást keltsem magamnak-másoknak, hogy én döntöttem úgy, hogy elutasító vagyok, a viselkedésem miatt utasítanak el és nem azért nem kellek, mert dagadt vagyok. Pedig de.

Egyszer olvastam egy írást, hogyan tartsd magadtól távol a férfiakat témában. Az első mondat: hízz meg.

Rájöttem mekkora igazságtartalma van ennek és egy nagyon megrázó aspektusa is: ugyanaz az EMBER nem kell, ha duci, akkor kell, ha vékony. Akkor van odaadás, ráfigyelés, segítőkészség, baráti légkör. Nesze neked emberi értékek!

2021. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kérdést még hányszor akarod feltenni amúgy?
2021. dec. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
70%
Az van, hogy a kövérség nincs hatással a szőrszálhasogatásra. Nincs olyan, hogy 10 kg pluszig jófej vagy, 11 nél meg minden szarba belekötsz.
2021. dec. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
az első kettőnek a köszönöm, a 4es meg..hát az övé az tipikus mellébeszélő haszontalan válasz.
2021. dec. 9. 07:23
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
A jelenség oka abban áll, hogy míg normál súlyú egyének esetében annyi lehetősége van annak, miért is szól be valaki, vagy miért kritikusabb szemléletű, addig a dagadékok esetében már csak az lehet az indok, hogy dagadékok. Testsúly és a személyiség összefüggései, micsoda filozofikus téma, és közben lehet egy jót a korrektség köpenyébe bújva dagadtozni is. Vagy kövérezni, bocsánat.
2021. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
6: gyanítom, h szintén túlsúlyos vagy, azért érint ennyire érzékenyen a téma...
2021. dec. 9. 07:38
 8/36 anonim ***** válasza:
81%
Személyeskedés nélkül nem megy? És te milyen vagy, hogy ennyire érint a téma? És hogy nehezen viseled a tieddel ellentétes véleményt?
2021. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért van ez körülötted, mert a kövér nők mind fiatalabb, szálkásan izmos testedre vágynak, ezért megpróbálnak behálózni téged, de mivel te felsőbbrendű vagy, és nem hagyod magad, frusztráltságukban kötekednek mindenkivel. Túl jó vagy erre a világra :(
2021. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
9# :-D
2021. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!