Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted ha valakinek kénysze...

Szerinted ha valakinek kényszeresen szőrszálhasogató jelleme/gondolkodása van, az kimeríthati őt? Hogy lehet őt megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Pl. nem csak gondolkodásban, hanem bármilyen tevékenység közben nagyon sok részleten leakad, túlgondol. Egy időután (talán ezokból) motiválatlanná válik, mert minden feladatra óriási megerőfeszítésként gondol. Nem csak hasznos, hanem fölösleges részletek is turkálódnak az agyában. Tehát nem (csak) ambició nyílvánul meg a részletezettsségében, hanem kényszeres, értelmetlen túlgondolások.

2017. okt. 27. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Őt is kimerítheti, de a környezetét még jobban. Az a tapasztalatom, hogy egy ilyen embert sem erővel, sem kedves lebeszéléssel nem lehet megváltoztatni. Ez a stílus gyakran mentális betegségből ered, pl depresszió és/vagy kényszerbetegség. Érdemes szakembert felkeresni.
2017. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Példa erre én és az egyik barátom is.


Én sosem szoktam kimeríteni a környezetem, mert szūkszavú vagyok, csak a lényeget mondom másoknak, önmagamat szoktam kifárasztani mentálisan. A barátomra jellemzõ, hogy borzasztóan sokat beszél, és nem lehet megállítani, mindent túl gondol meg depressziós

2017. okt. 27. 12:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, +zöld
2017. okt. 27. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!