Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, ha számomra...

Velem van a baj, ha számomra ismeretlen emberekkel nem tudok nagyon együtt érezni?

Figyelt kérdés

Például ha egy nekem idegen ember temetésére megyek, mert kísérek valakit aki ismerte, akkor olyan hülyén érzem magam, nem kell sírnom meg hasonlók. Persze magamra erőltetem a szomorú arcot, miközben nem is vagyok az, hiszen nem is ismertem az illetőt.

De ugyanilyen, amikor mások szörnyülködnek hogy mennyi éhező van a világon, meg szomorkodnak ha valahol meghalt x ember földrengésben, de nem is ismerik ezeket az embereket. Nekem ez annyira közömbös.


2021. dec. 14. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Én sem szoktam minden idegen sorsán vagy halálán sírni vagy látványosan szörnyülködni. De ettől még egyáltalán nem vagyok közömbös. Ha belegondolok, akkor rossz érzés. De nyilván nem azzal töltöm az életem nagyrészt, hogy másokon kesergek. De meg tudnak hatni esetek, sorsok.

Ha te teljesen rideg vagy mindig, az nekem nagyon fura.

2021. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Sokan vannak így ezzel, csak ugye sokan álszentek. Mindenki hőbörög, hogy mennyi éhező ember van, de senkit nem láttam még adakozni vagy adományozni.


Nyilván ha a családban/baráti körben meghal valaki vagy valakinek a valakije, akkor van bennem empátia és sajnálom is, de egy vadidegen ember sorsa nem nagyon szokott érdekelni.


Ettől függetlenül előfordul, hogy adományozok tartós élelmiszereket és ruhákat (nem alapítványoknak), játékokat, de nem tolom fel a közösségi oldalakra, hogy mekkora istenkirály vagyok és mennyi éhező van, mert nem vagyok álszent.


Alapvetően szerintem a többséget hidegen hagyja mások sorsa, csak megjátsszák magukat.

2021. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Sztem ez normalis
2021. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, én még azzal sem tudok, akit ismerek.
2021. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugalom, én senkivel se tudok. Még családtagokkal sem.
2021. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!