Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Mit tegyek, ha nem vagyok alkalmas arra, amit csinálni szeretnék?

Figyelt kérdés
Egész életemben állatorvos akartam lenni. Eldöntöttem egyszer, és utána végig kitartottam, jelentkeztem, felvettek, végig csak ötöseim voltak az egyetemen is. Most fogok végezni jövő tavasszal, de a személyiségemet egyre inkább egy áthatolhatatlan akadályozó tényezőnek érzem... Most vagyok gyakorlaton és bárhova mentem, furcsának találtak, nem tudnak túllépni azon, amilyen vagyok. Én ezt érzem, de nem tudok másmilyen lenni... Míg mindenki más folyamatosan képes cseverészni, én nem beszélgetek senkivel, mert egyszerűen el vagyok merülve a gondolataimban. Folyamatosan azt kapom, hogy beszéljek, beszéljek, legyek hangos, legyek nyitott, minden legyek, csak épp olyan ne, amilyen valójában vagyok. Persze most a kollégákról van szó, nem a betegekről, mivel én itt csak egy tanuló vagyok, de a gazdikon is látom, hogy furcsállnak. Tetszik amit csinálni kéne, de az a baj, hogy fogalmam sincs, lesz-e valaha valahol olyan közösség, amibe beleillek és folyton ezen rágódok és egyre nagyobb szorongás halmozódik fel bennem...
2021. dec. 14. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mindig is introvertált voltál, vagy csak most lettél ilyen?
2021. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig is az voltam. De mostanában többet szorongok ezen.
2021. dec. 14. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

És az nem jöhet szóba, hogy ott maradsz az egyetemen, és kutatással foglalkozz a továbbiakban...? Ott nem kell annyit kommunikálni...

Bár igazából a kutatóknak kell ám menni konferenciákra, egyéb eseményekre, ahol nemzetközi szinten is megosztják egymással a szakmai ismereteket...

2021. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne add fel, keresgélj. Nem mindenkinek van szüksége bohócra, vannak, akik szakembert is akarnak.



Én más szakmában vagyok, nem is vagyok kifejezetten introvertált, de szeretem felmérni a terepet és emiatt eleinte lassan oldódom, csöndesebb vagyok, mert biztosra akarok menni és nem előre úgy viselkedni, amivel esetleg leírom magam (pl. egy rossz poénnal, hangos nevetéssel, olyan emberileg helyes de nem professzionális megjegyzéssel, ami miatt kevesebbnek tartanak a szakmámban, mint ami vagyok). Mára némileg kinőttem ezt, valószínűleg a szakmai tapasztalatom miatt már tudom, hogy mennyire rugalmasak azok a bizonyos határok, amikkel túlontúl óvatos voltam kezdőként... De bizony eleinte engem is állandóan vegzáltak emiatt. Az első kb 6-8 munkahelyemen/potenciális munkahelyemen az volt a téma, hogy miért vagyok ilyen. Hittek beképzeltnek, hittek lustának miatta, csomó dolognak. Aztán találtam egy helyet, ahol hagytak nekem időt és nem szórakozó egységet kerestek az irodába, aki hatalmas forma a csapatépítőkön, hanem egy megbízható embert aki igyekszik hamar tanulni és próbál jót tenni azokkal, akiknek fontos a véleménye. Onnantól meg már nem más kérdezte, hogy miért vagyok ilyen, hanem már én mondtam, hogy ez van, ilyen vagyok, vagy kell ez vagy felvesznek máshova, de nem fogok olyat csinálni, ami nem önazonos és amitől nem lesz rosszabb a munkám minősége.


Szóval szerintem menj addig, amíg nem találsz egy testhezálló közeget. A gyógyítók között sok az introvertált, nem kellene ennek problémát jelentenie. De mondom, nálam is volt olyan főnök, aki büntipontokat rajzolt nekem egy általa vezetett "nyilvános" listára, ha nem mentem el munka után vele inni és folyamatosan beugatott ha nem bratyizni mentem be, hanem dolgozni, a párhuzamosan folytatott tanulmányaim miatt általában kialvatlanul és túlontúl fáradtan ahhoz, hogy szem előtt tartsam a hülye hisztijét. Ezeket az embereket kerülni kell, majd találnak maguknak mást. És te is!

2021. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarj mindenáron más lenni,mint aki vagy.

Van egy állatorvos,aki ott él és dolgozik,ahol én is laktam régen.

Egy elég pokróc stílusa van az emberekkel,de az állatokkal nagyon elhivatott.

Sokkal többre tartom,hogy a kutyám, macskám megfelelő kezekben tudom, minthogy azon akadjak fenn,hogy nem elég udvarias vagy jófej velem.

Ráadásul nagyjából a fél város hozzá jár,pont ugyanezen okokból.

Szóval én ezen nem aggódnék.

A különcöknek is megvan a maga varázsa.

2021. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy állatorvosnál ennek pont nem kéne szempontnak lennie. Nyilván a szükséges információkat közölni kell kollégával, gazdival egyaránt, de a többi kit érdekel?

Ha én orvoshoz viszem a kedvencemet, engem csakis az izgat, hogy megfelelően ellássa, ezért megyek, nem viháncolni.

Egyébként bírd ki ezeket a gyakorlatokat, utána elmehetsz egy kis rendelőbe, ahol max egy asszisztenssel vagy munkaidőben vagy akár egyedül.

Ha a képességeid megvannak ehhez a csodálatos hivatáshoz, eszedbe ne jusson ilyen miatt otthagyni! Itt tényleg nem ez számít!

2021. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem nem kell megvaltoznod.. nem az szamit h csevereszgetsz hanem h jol vegzed e a munkad. Biztos lesz olyan akivel jol elvagy
2021. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
Állatorvosnak nagyon is megfelelsz így. Ha gyerekorvos szeretnél lenni akkor más lenne a helyzet.
2021. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs ezzel. Nem a gazdival való cseverészés a lényeg, hanem, hogy jól legyen az állat. Velem is hiába cseverészik el remekül a helyi állatorvos, ha amúgy meg a védőoltás tűjét egyszer telibe beletörte csóri macskámba, aki amúgy tök mozdulatlan volt. Azóta is máshoz viszem a cicust. Nem egy nagydumás a fazon, de jól végzi a munkáját. Tehát jól kezeli az állatot,ez a dolga, nem az, hogy velem cseverésszen.
2021. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!