Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék egy C# windows...

NovaTerra kérdése:

Szeretnék egy C# windows forms alapú projektből megnyitni 3D model fájlokat. Mi alkalmas erre? Hogyan érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy winforms alkalmazáson dolgozom, és felmerült, hogy 3D-s modellekkel is kellene dolgozni, valószínűleg, de nem kizárólag .fbx fájlokkal.


Megjeleníteni nem kell a modelleket. Egyelőre csak a fájlban tartalmazott modellek nevei kellenek és semmi más. Tehát mondjuk van egy Virág.fbx modelled, aminek külön van a szára és a szirmai, akkor szeretném azt kapni eredménynek hogy "Szár", "Szirmok". Hogy kontextusba helyezzem, összeszerelt eszközök alkatrészlistáját szeretném modellekből kinyerni. A modell és a fájl helyességével nem kell foglalkoznom.


FONTOS: Ha külső, monjuk NuGet, csomagról van szó, akkor az eszköz nyílt forráskódú kell legyen, azaz üzleti célra is felhasználható. Nem gond ha fizetős, de nyilván előny ha nem az.


Nem tudok WPF-re váltani könnyen, így kérlek ne ez legyen a válasz.


Előre is köszönöm szépen!



2021. nov. 23. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kell megjeleniteni akkor mit számít, hogy WPF vagy win forms?


Egyébként is ha 3d akkor is megoldható hogy a renderelt framet rárajzolod egy canvasra...

2021. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

sosem használtam WPF-et, de elvileg annak van külön 3D megjelenítésre tervezett controlja, és ennélfogva gondolom külön könyvtára is a modellek kezelésére. Tudtommal gyárilag ilyen a wonformsban nincs. Éppen ezért érdekel, hogyan lehetne megoldani.


A kép rendereléséhez tudnom kellene renderelni egyet. Ha már renderelek, akkor hozzáfértem a modellhez, és meg tudom kapni a kivánt adatokat belőle, és nem tenném fel a kérdést.

2021. nov. 23. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor te nem is szeretnél renderelni csak a modelkomponensei érdekelnének. Ehhez szerintem elég egy fbx loader mint pl: [link]


A 3D grafikának is működnie kell mert c#-hoz vannak Direct3D bindingok.

2021. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!