Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is szokott ilyen lenni?

Veletek is szokott ilyen lenni?

Figyelt kérdés

Szóval lényegében annyi lenne a dolog hogy észrevettem magamon hogy sűrűn megesik velem hogy ha nagyon gyorsan akarok valamit mondani meg ha esetleg nem is gyorsan de tudom mit szeretnék mondani akkor egyszerűen nem tudom elmondani rendesen. Elkezdek habogni és utána sikerül kinyögnöm mit szeretnék de azért mégis csak frusztráló egy kicsit.

Anyám azt mondta hogy biztos a sok angol miatt(napi szinten beszélek angolul suli/játékok miatt)

Semmi pszichés bajom sincs meg hasonló tudtommal szóval nem igazán értem az eredetét.

Ugye nem csak velem van ilyen?



2021. dec. 15. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is van, naponta párszor. 4 nyelvet kell állandó gyakorisággal használnom, de szerintem ennek nem sok köze van hozzá. Lehet csak gyorsabban gondolkozol mint ahogy a szád képes beszélni, aztán bekavarodsz.
2021. dec. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Velem is van néha ilyen.

Biztos hogy már mindenkivel elő fordult. ^_^

2021. dec. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Huhú, többször is. :D
2021. dec. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálam az szokott lenni, hogy ugyan az a dolgot vagy két, három megfogalmazásban jut eszembe és nem választom ki, hogy hogy mondom, így összekavarodik az egész és én is csak hebegek össze vissza.

Nálam nyelvhasználat miatt nem szokott gond lenni, szerencsére már eléggé hozzászoktam ahhoz, hogy a nap folyamán több nyelven is kommunikálok, fogyasztok médiát, stb.

2021. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szituációs dadogás/hadarás. A nyelvnek semmi köze nincsen hozzá, én már egészen kiskorom óta csinálom ezt, jóval azelőtt, hogy negtanultam volna angolul.
2021. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

PErsze.


Főleg, hogy írok, rengeteget, napi 1-2 fejzetet (az olyan minimum 10-12 oldal), ezért írásban ráadásul gyorsan, választékosan kommunikálok, ám amikor beszélnem kell, na, az katasztrófa.

2021. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

(*°∀°)=3

Igazából sejtettem hogy a nyelvnek sok köze amúgy nincs hozzá mert jópár osztálytársam is napi szinten beszél angolul és nekik nincs ilyen problémájuk.

Remélem azért hogy ez elfog múlni majd idővel.

2021. dec. 15. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!