Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzelgős egyénként alkalmas...

Érzelgős egyénként alkalmas lennék a mentős munkára?

Figyelt kérdés

Még középiskolás vagyok, viszont szeretek embereknek segíteni, érdekel a biológia és az orvostudomány és rühellem a monotonitást.


Ezért is gondolkodtam abban, hogy mentőápolónak/mentőtisztnek tanulnék.


Azonban nagyon érzelgős egyén vagyok. A filmeken könnyen meghatódom. (pl. A csillagok között és a Halálsoron c. filmen szó szerint bőgtem)

Ha olyanokat olvasok, hogy valaki nagyon fiatalon elhunyt akkor nyomasztó érzés kap el pár percig, ha pedig bármilyen haláleset mellé tartozik egy megható történet is akkor elkap a sírás és szó szerint fizikai fájdalmakat élek át pár percig.


Amikor kimegyünk a temetőbe és nézegetem a sírköveket és meglátok olyan feliratokat, hogy "drága édesapám" vagy esetleg ha látom, hogy kisgyerek sírja van ott angyalkákkal tele pakolva akkor is törölgetnem kell a könnyeket az arcomról.


Ezek csak példák voltak.

Mit gondoltok? Szerintetek lenne így elég lelki erőm ilyen munkát felelősségteljesen végezni? Megérné így belevágni? Meg tudnék edződni lelkileg?



2021. dec. 16. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem Kórházban voltam adminisztrátor úgy, hogy nem tartottam magam sosem különösebben érzelmesnek, és még így is sokszor bőgve mentem haza. Pedig aztán nekem volt a legkevesebb dolgom a betegekkel.


Lenne dolgod mindenkivel, idős nénikkel akik elestek és beverték a fejüket, kisgyerekekkel, akik a kezed között halnak meg, családon belüli erőszak áldozatokkal, stb.

Persze megedződhet az ember, de nem KELL pont ilyen szakmát választani. Ha változatosságra vágysz, van ezernyi szakma, ami nem készít ki teljesen lelkileg.

2021. dec. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Idővel megedződik az ember, de egyébként más segítő foglalkozások is vannak. Szociális területen mindig szükség van emberekre. Itt sem mindug fenékig tejfel az élet, és nem tudunk minden problémát megoldani, de egészen apró dolgoknak is megtanul örülni az ember.

Jó, persze biológiára és orvostudományra pont nincs szükségünk a legtöbbünknek, de vannak nálunk is eredetileg egészségügyisek, akik évekkel/évtizedekkel ezelőtt váltottak valami miatt, és itt ragadtak.

2021. dec. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mentős, erzelgos ismerősöm.

Nem ajánlom. Nagyon megrenditik a dolgok és sokszor nem tud onmagaban mit kezdeni vele. Vagy esetleg a kollégája stresszet is magára húzza adott pillanatokban.

Ha nem szeretnéd rombolni magad akkor válassz valami kevésbé ilyen melót

Allitolag meg lehet edzodni, de én érte ilyen szintű példat még nem láttam

2021. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Akkor nézelődök más irányba inkább.

2021. dec. 16. 13:09
 5/5 anonim válasza:
Én orvosként vagyok ugyanilyen, sokszor megszenvedtem, de mára már jobban bírom, mondhatni hozzászoktam
2021. dec. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!