Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberekbe miért lett...

Az emberekbe miért lett bekódolva a gyűlölet és minek mennek ezzel a bekódolt gyűlölettel egy irányba?

Figyelt kérdés
2021. dec. 17. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
csak úgy
2021. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenki előtt ott a lehetőség hogy hátrahagyja ezeket. De úgy látszik, sokan élvezik, hogy gyűlölködhetnek. ;)
2021. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nincs bekódolva, és nem mennek ezzel egy irányba. Csak a rosszat könnyebb meglátni, mint a jót. Ha egy ember szeret 10 dolgot, de egyet nem, akkor az egy dolog amit nem szeret, feltűnőbb lesz, mint a 10 pozitív.

Ha valaki egy hónapon át kedves mindenkivel akivel találkozik, de van egy rossz napja, amikor flegmább, akkor az az egy nap emlékezetesebb lesz a körülötte lévőknek, mint a másik 30.

2021. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor te most gyűlölöd a gyűlöletet?
2021. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magamból indultam ki, én utálok mindent, még a semmit is!
2021. dec. 18. 04:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy gyűlőlet egy evoluciós hiba, ami idővel majd változik. Szerintem a minden élőlényben meglévő, túlélést segítő általános félelem alakul, az emberek a túl erős érzelmei miatt, gyűlőletté. A gyűlőlet végülis, egy irracionális, eltulzott, megalapozatlan extrém félelem. Legtöbbször ilyenkor csak egy elképzelt virtuális dolgotól, félnek az emberek. Ezt persze borzaszto könnyű kihasználni, mert könnyű megtanítani az embereknek, hogy nem létező dolgoktól halálosan féljenek gyűlőljék. A politika például gyakran szól arról, hogy felkelti, és irányítja az emberek gyűlőletét.
2021. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!