Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 honaposan csak egy irányba...

6.5 honaposan csak egy irányba fordul?

Figyelt kérdés
6.5 hónapos babám egy hete fordult át először hátról hasra, azóta egy folytában atfordul, semmit nem marad meg a hátán, vissza még nem tud fordulni, tehát hasrol hátra nem fordul. A problémám az, hogy hatrol hasra is csak jobbra fordul. Balra egyáltalán nem, ha úgy rakom le hogy jobbra ne tudjon fordulni, akkor inkább át sem fordul. Ugyanez a helyzet a kezével is, a jobbal szépen nyúl dolgokért, a ballal nem, azon csak támaszkodik, persze van hogy elnyul pár dolog felé azzal is, de nagyon nagyon nagyon ritkán. A kezét a mai napig sokszor csecsemő tartasban tartja osszekulcsolva a kezfejeit. A fejét hason nem teszi le oldalra, inkább arcal belefurja magát a talajba, amitől persze megfullad. Ha megprobalom megmutatni neki hogy tegye le oldalt akkor veszettül bombolni kezd. Hason nem is igazán játszik, mert nem hajlandó kinyulni dolgokért, ha pocak parnara rakom akkor igen. Külföldön élünk, mikor otthon voltam azt mondták szüksége lenne fejlesztésre mert kötöttek az izmai. Sajnos itt ahol élünk, csak orvosi beutalasra van ilyen fejlesztés, amit az itteni gyerekorvosunk nem tart indokoltnak. Pedig nagyon kellene. Így online tartom a kapcsolatot devenyessel, torbaztatom, ami nyilván segített, mert ennek hatására fordult is meg. De nem tudom ez elegendő e. Ez nagyon aggaszt. A másik problémám, hogy baromi bukos baba, így amint hasra kerül állandóan maga alá hány, majd megfullad tole, jön orran száján is. Állandóan. Játszani így nem játszik, kB egesznap szenved, mert hason nem játszik és sír hogy fordítsam vissza, de háton meg azonnal vissza fordul. Szóval az egesznap egy szenvedés mindkettőnknek. Volt valaki babája hasonló helyzetben?
2021. szept. 21. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A mozgásra nem tudok mit mondani, viszont az én fiam is nagyon bukós, szeptember 8-án lesz 7 hónapos. Nálunk is ez van, ahogy leteszem, fordul hasra, aztán imádkozok, hogy ne jöjjön vissza minden. Én hurciba szoktam tenni evések után, amikor már nem birom fogni vagy kell két kéz, amikor nem, akkor simán tartogatom még a kezemben valameddig, hátha büfizik és kicsit leülepszik a kaja, így talán kevesebbszer /kevesebbet bukik, de néha még így is felmosót kell hozni... Reményeim szerint amint megtanul ülni, javul a helyzet. Kitartást!
2021. szept. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Október 8-án,enyhén kómás voltam, bocsi.
2021. szept. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!