Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha csak egy irányba fordul?

Baj ha csak egy irányba fordul?

Figyelt kérdés
6. 5 hónapos atfordul hatrol hasra, de csak jobb oldalra, bal oldalra nem fordul, ez is később alakul ki, vagy kellene jobbra is balra is tudnia?
2021. szept. 22. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, én elvittem Dévényre. Feszes volt a válla, hipotón a többi része. 2 hónapig jártunk Dévényre és tsmt tornáztunk. Mára 1 éves és szalad. Szerintem nézesd meg.
2021. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még fog változni. A fiam 6 hónaposan még csak hasról a hátára tudott fordulni. Kb 7 hónapos volt, mire sikerült neki, de még akkor is csak ritkán csinálta. Most 8 hónapos, már úgy forgolódik, hogy pelenkázni is alig tudom.
2021. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom is jó ideig csak az egyik irányba akart fordulni. Aztán asszem a 9 hós státuszon mondtam a védőnőnek, hogy nem forgolódik, gurulgat. Azt mondta, próbáljam rávezetni a mozdulatra úgy, hogy törölközővel vagy takaróval becsavarom, és én forgatgatom jobbra-balra. Pár nappal később azzal szórakozott, hogy ide-oda gurulgatott. :) most már 13 hónapos, jár, szalad. Neki kimaradt a kúszás, egyből mászott, de pl mostanában játszik azzal, hogy lefekszik hasra, és hátrafelé kúszik.


Minden gyerek más ütemben fejlődik, de én nem aggódnék a helyedben. Dévénnyel ártani nem ártasz, de én nem vinném el még, bár én nem is aggódtam. Ha téged aggaszt, és ez megnyugtatna, mutasd meg szakembernek.

2021. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Kislányom 4 hónapos, ő is csak az egyik irányba fordul hátáról a hasára: mindig csak balra. Egyidőben kellett volna elkezdenie mindkét irányba vagy lehet néhány hét eltérés?
2021. szept. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Szerintem teljesen oké, hogy nem egyszerre kezdett el mindkét irányba fordulni. Meg kell erősödnie. Valamiért az egyik oldal irányába könnyebb volt neki. Nálunk is ez volt, jó ideig csak egy felé fordult, aztán ment a másik irányba is.

De nem vagyok szakmabeli, nálunk minden oké volt, szépen fejlődött a mozgása. Ha nyugtalan vagy, inkább kérdezz rá a védőnőnél, gyerekorvosnál.

2021. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!