Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Székely Góbék direkt beszéln...

A Székely Góbék direkt beszélnek így, vagy megjátszák magukat?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=TmI2lsyOwIU


A nyelvjárás oké, más szavakat használnak, más akcentussal. De maga a beszéd az megjátszott? Nem tudom eldönteni. Annyira kiabálnak, meg annyira ilyen fura valahogy, nem tudok rá jó szavakat. Ismerek sok erdélyi embert, ők mind "normálisan" beszélnek, persze székely nyelvjárással, de nem így üvöltve, nem így bután, belassulva.


2021. dec. 18. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy ez egy vicc-csatorna? Egy karikatúra.

Nyilván direkt túlozzák el a dolgokat, ez benne a vicces.

2021. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most már tudom köszi 😉
2021. dec. 18. 01:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a székely góbé kifejezés megjátszott.
2021. dec. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most már normalisabban beszélünk, de a régi öregek közt voltak ilyen alakok is mint a gobék.

Megjatszott, de van valóságalapja.

2021. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ők már megjátsszák valamelyest, de a nagyszüleik, dédszüleik pontosan így beszéltek, mondhatom hogy túlzás nélkül. A videóikat az érti meg és élvezi igazán, akinek volt ilyen nagy/dédszülője. 10 éves voltam mikor meghalt 90 évesen a dédnagyapám, pontosan ez a beszéd és viselkedés volt rá jellemző, mint amit a góbék képviselnek.
2022. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!