Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy ők soha nem hibásak semmiben, csak úgy viselkednek, amit a másik kiváltott belőle?

Figyelt kérdés
Vagy a körülmények.
2021. dec. 18. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudjak elviselni a hibásságukat. Szeretnék fenntartani a saját maguk számára azt a képzetet hogy ők szentek és a körülmenyek áldozatai. Hiszen ők nem tehetnek semmiről.
2021. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Mert így könnyebb áthárítani minden felelősséget másra.
2021. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik alapból azt gondolják, hogy nekik mindent szabad, pl.: a munkahelyről elvinni valamit, csak úgy. Mit tehetsz egy ilyen esetben? Szólsz az illetőnek, hogy ne tegye, aki vagy xarik rá, vagy meghúzza magát. Szólsz a felettesnek, aki vagy nem tesz semmit, vagy téged hibáztat, hogy ilyenekre figyelsz, vagy tesz valamit, így rossz esetben annak, akit lefüleltél, te leszel a rossz, jobb esetben csak kirúgják az egyén, vagy fegyelmit kap.


Ilyen helyzetben pl.: miért én vagyok a hibás? Mondtam annak a majomnak, hogy tegye azt, amit tesz?

2021. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!