Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legjobb könyv, ami segíthet...

A legjobb könyv, ami segíthet "nézőpontot váltani"? Melyik legyen az első, amit el kellene olvasnom? (egyedül boldognak lenni)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egy könyv fogja meghozni a kellő mértékű változást, de szeretnék a témában egy annyira, az "önálló" boldogságra motiváló könyvet olvasni, ami talán elindít az úton.


Nem panaszkodhatok, normális családom van, van hol laknom, jó szakmám, vannak barátaim. Mindennek ellenére nem érzem magam boldognak. Nem tudok olyan felszabadult lenni, mint régen, nem tudom igazán a jelen pillanatban élni az életem.

3 éve nincs párom (nő vagyok) és nagyon hiányzik, ez az, amit nagyon sajnálok, hogy nincs az életemben. Ugyan alkalmi kapcsolatokra vagy "komoly", de nem építő kapcsolatokra lehetett volna lehetőségem, viszont ezekkel nem éltem, mivel lehet, hogy ideiglenesen jó, de én nem ezektől szeretném teljes embernek érezni magam.


Vannak olyan nők/férfiak, akik egyszerűen csak boldogok. Boldogsággal tölti el őket, ha kimehetnek a természetbe, ha összeülnek egy este a barátokkal, vagy csak úgy önmagában maga az élet is öröm számukra. Ezeknek az embereknek olyan csodálatos kisugárzása van... És közülük sokaknak nem volt túl fényes az életük korábban, de meg tudtak változni.


Én is hasonlóvá szeretnék válni, nem szeretnék más emberektől függni, egyedül szeretném magam boldognak érezni és újra élvezni szeretném, őszintén, igazán a pillanatokat, élményeket, akár egy kisgyerek, nem pedig mint egy befordult, "szürke", unalmas, érdektelen valaki.


Szívesen olvasnék a témában, tudnátok ehhez jó könyveket ajánlani? Melyiket gondoljátok a legjobbnak, amivel érdemes kezdeni?


2021. dec. 19. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Irvine Welsh:Trainspotting
2021. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Andrew Matthews könyvek


Olvastatják magukat, én nehezen tudom letenni, ha belelapozok néha.


Pl. Legyél boldog most! - C. kötete

2021. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben legyél elégedett. Szeresd amit csinálsz, szeresd ahogy élsz. Csak először meg kell tudni mit szeretsz csinálni és hogy szeretsz élni. Ez a legnagyobb kihívás. Ha ez megvan, akkor már szinte jól is vagy. Erre kell valami segítség. Ami nekem segített az neked lehet nem lenne jó. Érdemes keresgetni és hátha megfog valami a szakirodalomból. Az egy dolog, hogy olvasol róla, de ha nem tudod megvalósítani, akkor minden hiába. Nem vagy elköteleződve, ez segíthet.
2021. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

A szó amit keresel talán a "sztoikus". Létezik Sztoikus filozófia. Kezdésnek is fogalmazd meg mi a boldogság? Szerintem a boldogság csak egy pillanatnyi öröm. Ami szükséges a "boldog" életez az az elfogadás. Na itt jön a sztoicizmus. És mi is az a sztoicizmus?


"A sztoikus filozófia egy, a hétköznapokban használható, gyakorlatias megközelítésű filozófiai iskola. Fő gondolatai a az általunk befolyásolható dolgokra való koncentráláson, a legrosszabbra való felkészülésen és az élet rövidségén való elmélkedésen alapul."

2021. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hát nehéz így ismeretlenül, de próbálkozom.


Elisabeth Haich: Beavatás

A funtineli boszorkány

Raguel 7 tanítványa

Berkesi: Magány


Talán ha sikerülne valami imádott hobbira találni, amit annyira szeretsz, hogy várod a másnapot, hogy azzal foglalkozhass.


Amúgy igazad van abban, az lehet igazán boldog párkapcsolatban, aki önmaga is szuper jól el van, és nem egy űrt tölt be a társa, hanem kiegészíti. De lehet pár laza kapcsolaton vezet ide az út, talán érdemes megadni az esélyt, kicsit lelazulni jól érezni magad és menni az utatokra.

De ismétlem nehéz ismeretlenül bármit mondani, ráadásul könyvajánlást kértél nem tanácsot. :)


Kívánom neked a legjobbakat!

2022. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!