Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon még működik...

Magyarországon még működik azaz alapelv, hogy az Autós utálja a motorost, a Motoros utálja az autóst?

Figyelt kérdés
Én Motoros vagyok és én azt veszem észre hogy az autósok leakarnak túrni az autról. Persze nem tudnak mert egy Suzuki Gsx-erem van.

2021. dec. 20. 09:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Meg én még olyant nem láttam hogy egy motoros ívott volna és úgy ült fel a motorra. Jó hallottam olyant hogy kismotorosok blaa blaa... No de egy nagy motoros azért félti ám az életét.
2021. dec. 20. 10:36
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
A motorosokkal nincs bajom. A szervdonorokkal van, aki városban holttérből előz 80-nal
2021. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

A motorosok szerintem nem zavarók, csak ha lassan mennek, vagy szabálytalanul előznek, de ez autósokra is igaz.

Én kerékpáros + autós vagyok, de kerèkpárosként rettegek az utakon menni, főleg mert a sok nagyokos autós 20 centi távolságra előz, mert vérében van a vezetés.

Autózáskor pedig nem bírom a kerékpárosokat, mert nagyon lassúak, ès nehéz őket megelőzni.

2021. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen, Magyarországon még mindig működik ez a szép alapelv. Úgy is mondhatnám, ez népi hagyomány nálunk.

De általánosítanám: az autós utálja a biciklist is, és viszont. A személyautós utálja a buszt és a teherautót, általában véve minden nagyobb és lassabb járművet is.

Az autósok nem homogének, egyes típusok "menő"-nek számítanak. Aki ebben ül, annál alapelv, hogy utálja a kicsi és gyengébb autóval közlekedőket, valamint a Suzukisokat is, már csak hagyománytiszteletből is (pedig a mai Suzukik nem kisebbek, mint mondjuk egy Honda Civic).


Nem mindenki tartja be ezt az alapelvet, de elég sokan ahhoz, hogy rendszeresen találkozz velük.


Ugyanakkor nemcsak a közlekedésben, hanem gyakorlatilag a társadalom minden rétegződésében megvan ez az utálat (fiatalok - idősek, kisgyerekesek - gyermektelenek, férfiak - nők, alkalmazottak - vállalkozók, fizikai dolgozók - irodai dolgozók stb.)

2021. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Miért az autós nem utálja az autóst?

Sok az ember, kevés a hely. Azt utálja az autós, aki feltartja.

Persze van aki 50 nél is menne 80 al és utál mindenkit, de az más kategória.

Ez van, legtöbb helyen túlzsúfoltság van, és szinte lehetetlen előzés.

Sok helyen meg hiába 2 irányú út, ha 2 autó se fér el egymás mellett + biciklis is, meg parkoló autók tükrei. Káosz. Káosz van mindenhol. Nem ennyi autóra vannak a falvak és városok.

2021. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak a butábbak között divat az ilyen "zsigerből utálom a másikat". Én se motoron, se autóban ülve nem igazán tapasztaltam ilyet, sőt, tök sokan előzékenyek velem (km-jeim 80%-a motoron van kb). Hülyék persze mindenhol vannak, nem a jármű határozza ezt meg. Élő példa erre a kedves kérdező is.
2021. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szerintem ez vàltozott màr, a legtöbb autós lehúzódik a motorosnak ès engedni elöre menni. Nekem azzal sincs bajom, hogy gyorsabban mennek, sokkal rosszabb ha elöttem megy beragadva. Èn szeretem a motorosokat! :)
2021. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy motoros vagy autós. Ez már a múlt. Azóta mindenki utál mindenkit 😂
2022. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A kerékpárosokat jobban utáljuk
2022. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!