Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Halottatok-e már az egészséges...

Halottatok-e már az egészséges életmód 8 alapelvéről?

Figyelt kérdés
Néha úgy tűnhet, mintha ahhoz, hogy egészségesek legyünk, sokat kell tanulni, olvasni, tudni, ami részben igaz is, de gyakran a nagy problémák is elkerülhetőek lennének, ha néhány egyszerű alapelvet naponta gyakorolnánk. Ha 8 szabályban kellene összefoglalni az egészséges életmód alapelveit, ti mit tartanátok fontosnak?

2020. aug. 27. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy marhaság miért kéne pont 8 dolgot kiemelni. Nekrm már a kisdobosok 6 pontja is sok volt
2020. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel a kérdés csak nemrég jelent meg, szerintem érdemes várni, hátha lesznek olyanok, akiknek nem fog gondot okozni a 8 pont))
2020. aug. 27. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol számlálom, az egészséges életmod 8 alapelve 5 327 változatban létezik. Most éppen a 7 alapelv változatait számolom:-)
2020. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Ennek mi értelme? Nincsenek ilyen alapelvek.

Egyél

Igyál

Menj vécére

Aludj eleget

Vegyél levegőt

Meg mozdulj meg

Ezek nélkül gyorsan elpatkolsz más nem olyan fontos

2020. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

1. Az ember mozgásra termett. A mozgásszegény életmód egy rahedli betegség előidézője.

2. Étolaj nuku. Olajokat 45 éve eszünk. Mi a túrót tud kezdeni az évmilliók üllőjén kovácsolódott emésztőrendszerünk egy pár évtizedes divatirányzattal? Semmit! Az olajoktól nem nyílik a vater papilla, nem ürül a az epe, (és vele a koleszterin) nem tud részt venni egy sor emésztési, immunrendszeri és hormonális folyamatban. Zsírt fogyasszunk.

3. Nulla cukor. Sokan abban a tévhitben élnek hogy az agynak szüksége van cukorra. Ez mese. Évezredeken át remekül megvoltunk a zöldségek, gyümölcsök cukortartalmával. (Egyesek szerint még az is sok, és van is benne valami, mert mi a vadalma, vadkörte, stb idejében fejlődtünk, ma meg mindenből a legédesebbet nemesítettük ki.)

4. Elegendő folyadék. Nem holmi cukrozott lónyál, hanem tiszta víz.

5. Pihentető alvás. Legkésőbb este 10-től aludjunk (min. 8 órát), mert a szervek regenerálódása csak éjfél előtt megy végbe. Keveset és könnyűt vacsorázzunk, és lámpaoltás előtt legalább egy órával már ne csodáljuk monitort. Inkább olvassunk, vagy a párunkkal beszélgessünk. A kapcsolatunknak, az alvásunknak is jót teszünk vele. Ha gyógyszeres kezelés alatt állunk, este lehetőleg ne vegyünk már be, mert sok gyógyszer (pl. nonszteroid gyulladáscsökkentők) emelik a kortizolszintet.

6. Stressz kerülése. Na, ez az egyik legnehezebb mutatvány, és ember legyen a talpán, aki véghez tudja vinni a mai világban. Pedig nagy jót tennénk magunknak vele. Éppen ezért, ha nem muszáj, ne nézzünk híradót. Abban úgysincs más, mint ellopta, elsikkasztotta, meggyilkolta, megerőszakolta, kirabolta, elütötte, felgyújtotta, stb.

7. Szakítsunk időt szeretteinkre, barátainkra. felmérések sokasága bizonyítja, hogy az egészséges kapcsolatokkal rendelkező embereknek több évvel megnő a várható élettartama.

8. Étkezés. Ezt nem részletezem. Mikes Kelemen rodostói vendégszereplését megszégyenítő terjedelmű irományt kéne ideskiccelnem, és akkor is csak érintőlegesen tárgyalnánk végig. Mindenkinek megvan, hogy miben HISZ, és utálja, ha más ki akarja abból rángatni. Én az elmúlt 60 évben szinte minden étrendet kipróbáltam, megtapasztaltam, s mindezt úgy, hogy mindig beleástam magam az aktuális étrend irodalmába is. Egy dologra azonban hadd hívjam el a figyelmet; soha nem látott mennyiségű mentális és immunrendszeri zavar van jelen. Olyan állapotok (szándékosan nem betegséget írok), amik 30-40 éve szinte ismeretlenek voltak. És ez bizonyítottan a most divatos nyugati étrend következménye.

6.

2020. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit eddig írtatok, remélem, többen is hozzászólnak még a kérdéshez:)
2020. aug. 28. 17:08
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A mentális betegségeknek semmi köze a mai étrendhez. Sőt a modern korhoz sem. 2 dolog változott. 1. Kivirágzott a pszichiátria iparága ami gyártja a pszichiátriai betegekeget, hogy legyen aki eltarsa az iparagat. Már mindenki diagnózis kap aki belekeveredik a rendszerbe. A bánat ma depresszió, aki elviselhetetlen az bordelineos aki meg hallucinál az regen saámán lett és tisztelték ma meg skizofrén és begyógyszerezik. 2. Régen az embereknek kevesebb volt a szabadidejük nem volt annyi idejük a problémáikkal foglalkozni. Ugyan úgy voltak csak menni kellett dolgozni, jött a háború stb. Nem tehette meg sok ember mint ma, hogyentális alapon otthon agonizál és eltatja valaki. Vagy meghalt vagy nem foglalkozott a lelki életével enyit mert jobban zavarta ha nem volt mit enni. A mostani taplálék már csak azért sem okozhat mentális problémákat mert hatalmas a választék az előző generációnak jó ha jutott valami a tányérjára nem értek rá a belbaktériumaikkal foglalkozni mert nem unatkoztak ennyire. Na ez volt a különbség semmi más. Persze az izmos ősemberből egy emesztesi problémakkal küzdő hájas fotelhuszár lett. De ezzel együtt az ősember jó ha 30 évet élt ma meg már miss röfi is megérheti a 90et. Szóval ami elveszett tulajdonképpen az csak a méltóság. ;)
2020. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek jók.. en egyet tennek hozzá..szerintem nagyon fontos, de ebböl következik a többi: prevenció, (megelőzés)tudatosság.. ha így tud valaki elni akkor lehet ez is eleg, ebbe minden benne van!
2020. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Kb 20 éve, amikor az egyetemek ontani kezdték a pszichológusokat, én is így vélekedtem, kedves 7-es. Azóta kicsit más szelek fújnak. Kiderült, hogy a depressziósok bélflórájából két törzs, a Dialister, és a Coprochoccus fajok hiányoznak. Az is kiderült, hogy alapesetben ezek állítanák elő a Dopamin 50%-át, valamint a Szerotonin 90%-át. A baktériumtörzsek pedig a helytelen táplálkozás következtében pusztulnak ki. Ráadásul, ha kipusztulnak, a helyüket más, patogén fajok veszik át, amik az anyagcseréjükkel további gebaszokat okoznak.
2020. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd már abba ezt a marhaságot. Egyáltalán nem érted mi zajlik egy szervezetben és a bélflóráról is csak pár elolvasott dolgot ragadsz ki amit nem is értesz csak tetszik neked. Nem mellesleg egyetlen pszichiáter sem küldi a betegeit székletvizsgálatra sőt a székletvizsgálatok is csak zsírt meg szénhidrátot vért és néhány tipikus kórokozót keresnek. Nem vizsgálják a mikrobiomot. Pár lelekes fiatal már nem tudott miről publikálni ezért kezdtek ezzel ilyen színten foglalkozni. A fele sem igaz. Persze fontos a bélflóra de nem leszel tőle depressziós. Tudod ha valakit 8 éves korától molesztált az apja vagy megjárt egy haborút vagy meghalt a gyermeke, vagy évekig szenvedett súlyos betegségben stb. lehet bármilyen a bélflórája de többnyire nem lesz egy vidám és gondtalan ember. Az emberi szervezet egy komplex rendszer. Nem egy dolog iranyítja hanem minden mindennel összefügg.
2020. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!