Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Svájci kisfiúk ezentúl lány,...

Svájci kisfiúk ezentúl lány, a kislányok fiúnevet is választhatnak maguknak az általános iskolában. Mit gondoltak errol? Ez egeszseges?

Figyelt kérdés
Az eredeti cikk az origol oldalan olvashato.
2021. dec. 20. 09:49
A kérdező szavazást indított:
igen! Nincs ezzel baj, akit ma még leának hívtak, holnap már leo-ként jöhet iskolába.
Nem! Teljesen elítélem
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Linkelni már megterhelő lett volna, ugye...
2021. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak miattad:... [link]
2021. dec. 20. 09:54
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Nos, nyugaton sok hülyeség van, de az origótól már annyi ordító hazugságot olvastunk, hogy annyit mondanék: vagy igaz a hír, vagy nem.

Ha igaz, akkor:

Abnormális, hogy bárki is nevet választ magának. Nevet kapott a szüleitől, mikor született. Ha nagyon nem tetszik neki, felnőttként joga van megváltoztatni.

Ugyanakkor senkinek semmiféle engedélyt nem kell kérnie semmilyen életkorban ahhoz, hogy egy általa kitalált becenéven hívassa magát azokkal, akik erre vevők.

Akik meg nem vevők rá, azok hívják a hivatalos (szülei által adott) néven. Ha felnőttként megváltoztatja, akkor meg a megváltozott néven.

2021. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Az Origo mint hivatkozási alap XD

Nagyon komoly.

Egyértelmű, hogy rögtön át is fogják magukat operáltatni, ahogy elég idősek lesznek. (irónia).


Amerikában bár vannak túlzások, de nekem kifejezetten tetszenek az uniszex nevek.

Másrészt becézési formákban is vannak kis hazánkban is gendersemlegesek. Például Gabit ismereke férfit és nőt is. Akkor most mi van? Vikit szintén.

2021. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Ez kell az aberrált libsiknek.
2021. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Amíg állatneveket nem választhatnak, addig nem érzem úgy, hogy kellő szabadságot kapnának ezen a téren.
2021. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én már láttam Béla nevű macskát, szóval nem értem, hogy mi a gond :)
2021. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
6-os, pl. a Farkas egy régóta anyakönyvezhető magyar férfinév. Eszerint mi progresszívabbak vagyunk, mint a nyugat. :-)))
2021. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"Hétvégenként punk vagyok, Patkány Joe-nak hívjatok, De hétfőtől péntekig Kovács Józsika névre hallgatok..."
2021. dec. 20. 10:27
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Az Origonak semmit sem hiszek el, nem jó forrás.
2021. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!