Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg meg tudja...

Szerintetek tényleg meg tudja határozni egy ember tulajdonságait az, hogy melyik hónapban született?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy direkt nem az ezotéria témába írtam ki, mert ott vagy ezoterikusok vannak akik az életüket szentelik ennek vagy totál szkeptikusok vannak, nincs átmenet köztük. Független véleményeket remélve írom ide.


Tehát befolyásolni tudja a horoszkópod, hogy milyen személyiséged van? Én is azok közé tartozok akik nem hisznek benne, de nem tudom nem figyelembe venni, hogy egy az egyben megegyezik minden leírás rólam és a körülőttem élő ugyan olyan horoszkópú emberekről.

Tényleg ez döntené el, hogy milyen vagy?



2021. dec. 22. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Az egész egy humbug. Mint a jóslás, meg távgyógyítás, aurafotózás és a többi szélhámos marhaság.
2021. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2021. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nem, a személyiség túl összetett ehhez. Én sokat nem tudok ezekről a dolgokról, de én úgy vettem észre, hogy tudatosan úgy fogalmazzák meg ezeket a személyiségleírásokat, hogy sokféleképpen értelmezhető legyen, és persze hogy aki hisz benne arra fókuszál, ami pont illik rá. Ha végigkérdeznél 50 embert akkor meg kiderülne, hogy baromság az egész, csak ezt senki nem fogja megcsinálni.


Nem véletlenül hívják áltudománynak az asztrológiát en bloc.

2021. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%

Itt érdemben választ a többségtől úgyse fogsz kapni, mivel úgyis b..romságnak fogják találni.


De saját tapasztalat: bakokra jellemző a munkamánia.

Híres és sikeres bak jegyben születtek: Michael Schumacher, Mel Gibson, Sir Alex Ferguson, Denzel Washington, Elvis Presley, Kevin Costner..stb.


Párom apja és az én nagymamám is bak, mind a ketten csak a munkának élnek, semmi másnak.


Néhány tulajdonságot tényleg képes befolyásolni a horoszkóp.

2021. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Alapból az egész horoszkóp egy humbug ahogy az első írja.
2021. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Híres és sikeres bak jegyben születtek"


Mondjuk pont ugyanennyit fel lehetne sorolni bármelyik másik jegyből.

2021. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Most megnéztem pár horoszkópot:


Rák (06.22 - 07.22)

Mindenki a könnyű, izgalmas projekteket vállalja be, ön próbáljon inkább olyanokra jelentkezni, amik nehezebbek és senki sem csinálná szívesen. Elsőre őrültségnek hangzik, de így végre kitűnhetne a többiek közül, és a főnökei is látnák, milyen szuper vagy a munkájában.


Ez mi? :D

Ez nem jóslat vagy bármi, ez csak egy sima ajánlás, amit bárkinek lehet írni.


Halak (02.19 - 03.20)

Még hiányzik néhány ajándék? Akkor már ne halogassa tovább, mert csak egyre nagyobb lesz a tömeg mindenhol, és a végén már nem lesz semmi türelme az egész ünnephez, aminek most még inkább a pihenésről és regenerálódásról kéne szólnia.


xD Ez is no komment.

2021. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Bizonyítottan nem.
2021. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A horoszkóp eredetileg nem megtévesztésre szolgált, és még ma sem feltétlenül tudatos átverésre használja mindenki. Akkoriban, amikor kialakult, még nem állt rendelkezésre kellő mértékű tudományos ismeret a világ bonyolultságának megmagyarázására. Ezért aztán leegyszerűsítették az akkori tudással még felfogható szintre azt a tényt, hogy az emberek sokfélék és sok féle hatás befolyásolja, hogy ki milyen. Az már akkor is egyértelmű volt, hogy valamitől ilyen az egyik ember és olyan a másik. Viszont a pszichológia, személyiség fejlődés, ezeket befolyásoló hatások még teljesen értelmezhetetlen fogalmak voltak, ezért külső, determináló tényezőkben keresték az okokat. Egyfajta tudományos igény viszont létezett rá, hogy valami más, kézzel foghatóbb dolognak is kell lennie mögötte, mint egyszerűen Isten teremtő akarata. A csillagászat már ismert tudomány volt, ezért abba kapaszkodtak.


A horoszkóp általánosít és leegyszerűsít. Olyan tulajdonság csoportokat rendel minden jegyhez, amik kellően sok emberben megtalálhatók, így bárki talál magára illeszkedőt és ezért elfogadja, hogy ha részben igaz rá is, akkor ebben lehet valami.

Ráadásul maga az asztorlógia sem tisztán a csillagjegyekről állít dolgokat, mert az asztrológia szerint is számítanak további részletek, pl. a fő csillagjegyek mellett az aszcendensek. Ezekkel még jobban lehet finomítani a rendszer működését - és el is lehet mosni annak hibáit, hogy minél kevésbé legyen vitatható. Ezáltal jobban igazolható, hogy mégis úgy van, ahogy az asztrológusok állítják.


Mindeközben természetesen egyáltalán nem a születési dátumod (akár ezred másodpercnyi pontossággal vizsgálva sem) határozza meg, hogy milyen a személyiséged. Sokkal inkább a neveltetésed, fejlődésed során téged érő környezeti hatások. Sőt akár a felmenőid neveltetése és élettapasztalatai, élményei is kihathatnak a te személyiségfejlődésedre. Ezek mind sokkal nagyobb mértékben határozzák meg, hogy milyen vagy, mint a csillagok állása.

Persze lehet akár a horoszkópoknak is determinisztikus hatása valakire. Hiszen ha egy életen át azt hallgatod (az előző példájánál maradva), hogy te bak vagy és a bakok mind munkamániásak, akkor eleve abban a tudatban nevelkedsz és olyan módon szocializálódsz, hogy ennek az elvárásnak megfelelj. Pláne, ha még ilyen remek példákkal is sikerül alátámasztani, hogy nem csak a sztárvilágban, de a te családodban is minden bak a bakoktól elvártaknak megfelelően viselkedik, tehát a horoszkópnak igaza van. Ha pedig van a családban egy nem bak, nem munkamániás, garantáltan lehet rá találni egy olyan magyarázatot, hogy az ő horoszkópjáról meg azt írják valahol, hogy ő meg olyan és lám, rá tényleg igaz, tehát megint igaza van a horoszkópnak. Sőt, ha a család kellően ezoterikus gondolkodású, akár még egy csupa bakok dominálta munkamániás család is képes lehet lustaságra nevelni azt, aki nem bak köztük - például azáltal, hogy mivel ő nem bak, neki elfogadják, hogy nem munkamániás. Pedig akár munkamániára is nevelhetnék, ha nem a horoszkópra fognák, hanem egyszerűen arra, hogy ez egy dolgos család, ami a munkát és a szorgalmat tekinti értéknek...


Egyébként szintén előző példáit követve simán lehetne igazolni bármelyik másik csillagjegyben születetteknél is, hogy az a csillagjegy ugyanúgy munkamániás, hírnévre, sikerre született - meg az ellenkezőjét is bárminek. Épp ez a szép a csillagjegyek relatív általánosításaiban.


A külső tényezők befolyásoló hatása igaz viszont horoszkóptól függetlenül is. Ha valaki kellően sokat hallgatja gyerekkorában, hogy ő nem ért valamihez, nem jó valamiben, nem érdemes erőltetni, akkor hajlamos lehet annak a pszichés kondicionálásnak megfelelően teljesíteni - és kutatások igazolják, hogy az ilyen kondicionálás kemény munkával felülírható.

Éppen ezért nagyon fontos, hogy a gyerekek inspiráló, támogató környezetben nőnek fel és ha vannak hibáik, azok kijavítására ösztönzik őket, vagy helyette egész gyerekkorukban csak azt hajtogatják nekik, hogy milyen hülyék és nem lesz belőlük semmi...

2021. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Abszolút nem igaz

Bak vagyok, bak aszcendessel ráadásul

A vakok elvileg munkamániás, távolságtarto stb emberek

Hát én minden vagyok csak nem munkamániás 😂😂😂

Társaságkedvelo vagyok, a világ legoptimistább embere szerintem, könnyen megnyílok bárkinek, szívesen beszélgetek bárkivel bármiről akkor is ha az magánjellegű, nagyon könnyen megszeretek bárkit... Stb

Szóval szöges ellentétje vagyok a bakoknak😂😂😂

2021. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!