Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg meg tudja...

Szerintetek tényleg meg tudja határozni egy ember tulajdonságait az, hogy melyik hónapban született?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy direkt nem az ezotéria témába írtam ki, mert ott vagy ezoterikusok vannak akik az életüket szentelik ennek vagy totál szkeptikusok vannak, nincs átmenet köztük. Független véleményeket remélve írom ide.


Tehát befolyásolni tudja a horoszkópod, hogy milyen személyiséged van? Én is azok közé tartozok akik nem hisznek benne, de nem tudom nem figyelembe venni, hogy egy az egyben megegyezik minden leírás rólam és a körülőttem élő ugyan olyan horoszkópú emberekről.

Tényleg ez döntené el, hogy milyen vagy?



2021. dec. 22. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan kísérlet, hogy egy egyetemi csoportnak bekérték a születési idejét és ez alapján személyre szabott horoszkópot kapta. A diákok elsöprő többsége igaznak tartotta amit kapott. Aztán kiderült, hogy mindenki ugyanazt a szöveget kapta:D Számomra ez sokat elárul az egészről:D

Persze ha követed a horoszkópodat, akkor befolyásoló hatással lesz rád.


Most fejben végigvettem amúgy a munkamániás ismerőseimet, egyik sem bak:D Az egyik rák, amásik skorpió, a harmadik bika. Tudom, van eg ymondás, hogy a kivétel erősíti a szabályt.. de nem, ez hülyeség, a kivétel értékteleníti a rendszert:D



A napilapokban lévő horoszkópokat meg diákmunkások írják hasraütésszerűen óránként 600 forintért, szóval az aztán tényleg szrt sem ér:D

2021. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Metionin ***** válasza:
Szerintem nem.
2021. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tudja. Forer hatásnak hívják azt, ha valaki komolyan azt hiszi, hogy igen. Bár az echo chamber is közel áll a jelenséghez. Rengeteg tanulmány van, ami vizsgálta a témát és egyik sem tudott beszámolni arról, hogy létezne ilyen hatás a személyiségre vonatkozóan, ami a születési hónaptól függ. Utána lehet olvasni, ennél többet szerintem kár erről magyarázni.


Kis érdekesség, hogy én anno elírtam a születési dátumom az egyik közösségi oldalon. Sokáig fel sem tűnt, az egyik szülinapomon szólt az egyik barátom, hogy "neked nem két hete volt a szülinapod?" Lényeg a lényeg, más jegybe estem a baki által és csak utólag volt furcsa, hogy két héttel később is érkeztek köszöntések az üzenőfalamra. Viszont aktív kommentelő vagyok több csoportban is és néha előfordul, hogy vannak konfliktusok. Nem egy ember elemzett ki már a csillagjegyem mentén, megmagyarázva nekem, hogy tipikus vízöntő vagyok, látszik a kommentemen és blabla. Aztán mondhattam bármit, én vízöntő voltam, úgy, hogy nem is vagyok az. 😂😂😂

2021. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Tanulom magam csatorna videóját a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=1E0LOvZJsss

2021. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Rám is meg az ismerőseimre is nagyjából igazak a leírások. Persze attól még rohadtul nem hiszek benne.

Volt hosszabb idő mikor próbáltam, naponta néztem, de rohadtul soha sem az történt mint ami le volt írva, pedig mindig megörülem neki, hogy na pont ezt tervezem, akkor jó lesz, aztán persze, hogy nem :D Egy idő után meg is untam.

A jellemzés az jó, de ez a napi/heti/havi/üzleti/szerelmi szarságok egy rohadt nagy vicc.

2021. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem csak rád, meg az ismerőseidre, hanem mindenkire. Mindegyik csillagjegy leírásában vannak olyan tulajdonságok, amik valamilyen mértékben igazak mindenkire - főleg, ha még keresi is az azonosulást vele az ember.


Határozott, eltökélt, magabiztos, érzelmes, őszinte, stb. Mindenkiben megtalálható tulajdonságok. Még ha nem is ez a fő jellemvonásod, akkor is tudsz vele azonosulni, találsz a felsorolásban olyanokat, amik bizonyos pontokon illeszkedik rád - meg bárki másra is.


Hogy a napi/heti horoszkópok mennyire illeszkednek, azt nagyban befolyásolja az is, hogy mennyire ügyesen írják meg. Itt is ugyanaz a kulcs, hogy mindig úgy írják meg őket (ha komolyan veszik és nem lazulják el nagyon), hogy mindenki találjon benne valami olyat, ami legalább nyomokban igaz.


Ma nagy kihívásokkal találkozol, különösen izgalmas lehetőségek találnak rád, gondold át alaposan, melyik lehetőséget ragadod meg és mire mondasz nemet. Mindenki azt lát bele, amit akar.

Ráadásul van egy olyan pszichológiai jelenség, hogy ha az ember figyelme valamire nagyon kiélezett, akkor azt sokkal inkább észreveszi maga körül, mint más dolgokat. Így ha elolvasod a horoszkópod és nagyon foglalkoztat, mert hiszel benne, akkor jóval nagyobb eséllyel fogsz igazolást találni is rá, hogy az ott olvasott dolgok megtörténtek.

Ha azt mondom, számold meg az utcán a piros sapkás embereket, hirtelen sokkal többet fogsz látni belőlük, mint amennyire korábban emlékeztél, mert most figyelsz is rá. És ha utána megkérdezem, hogy hány zöld sapkásat láttál, jó eséllyel egyre sem fogsz emlékezni, mert a pirosakra koncentráltál és nem mondta senki, hogy másmilyenre is figyelj. Többek közt ezt a jelenséget is kihasználják a horoszkópok is. Meg a kognitív disszonancia redukció jelenségét is, hogy megpróbálod racionalizálni a történéseket.

Ha hiszel benne, hogy be fog jönni, amit a horoszkóp ír, akkor nagyobb eséllyel veszed észre azokat a dolgokat, amik igazolják a nézeteidet. Ha nem hiszel benne, akkor meg nagyobb eséllyel fogod a kétkedésedet igazolóan értékelni, hogy semmi olyan nem történt veled, ami igazolná.

2021. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem, ez ugyanolyan kókler szemfényvesztés, mint a kuruzslás
2021. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen. Sok hasonlóság van a más, azon időszakban született emberek körében.
2021. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez a tanulom magam nagyon együgyű közel se arról szól amiről ő beszél és ha már vkinek fontos mikor van a szülinapod azzal el is árulja hogy fingja sincs az egészről
2021. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!