Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért csinálnak...

Egyesek miért csinálnak politikai hisztit egy skót "törvényből"? Miért olyan nagy cucc, hogy milyen becenéven hívatja magát egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Skóciában létrehoztak egy "törvényt", ami igazából nem is törvény, hanem javaslat, ergo nem kötelező betartani, hogy ha pl egy kislány azt szeretné, hogy fiú néven hívják és a "he" névelőt használják rá, akkor nyugodtan hívják úgy, nem kell a szülő beleegyezése. Ezen mi olyan extra? Kb olyan, mintha választana egy random becenevet. Semmi jelentősége. Majd megunja, vagy ha nem, akkor nem. Nekem olyan érzésem van, mintha azon hisztiznénk, hogy pl egy Viktória nevű csajt Vikinek becézünk és jujjci, ez a becenév lehet egy Viktornak is a beceneve...

Egyes elmeháborodottak meg azzal jönnek, hogy ha egy gyerek választ egy becenevet és úgy hívják, akkor az már egyenlő a szülői beleegyezés nélküli nemváltással, holott semmi ilyen nincs benne..

Aláírom, ez egy totál irreleváns "törvény" (valójában csak javaslat), ezért sem értem miért kell belőle politikai kérdést, hisztit csinálni belőle...


2021. dec. 26. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szokásos Fidesztálib hiszti.

Kiemelnek valami nyugati hírt a kotnextusából, amire lehet hergelni a gonosz nyugat = ellenzék ellen, aztán jönnek ők ViktorSerege akik megvédenek minket az ilyen lmbt ármánytól.

2021. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Viktor: Férfi név

Viktória: A Viktor név női változata

Így, egy Viktor nem hiszem hogy "Viki" becézést akarna magának

2021. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem kiskormban volt Vikinek becézett Viktor ismerősöm, ahogy Szabinak becészett Szabina is.

Technikailag előfordulhat ilyesmi, és nekem meg nem fordult a fejemben eddig, hogy ez bárkinek is gond lenne... :D

2021. dec. 26. 19:15
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó, inkább menj vissza a barátaidhoz, és ott folytassátok a *köhöm* dolgokat
2021. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel most mire akarsz célozni? Ez valami sértőnek szánt személyeskedés akart lenni, vsgy mi? :')
2021. dec. 26. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg lemaradtál az évek óta tartó genderhisztiről, amit szít a kormány?
2021. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, de nem értem, hogy ezt hogy tudták felkapni... :D

Legalábbis nekem ez olyan nonszensznek tűnik...

2021. dec. 26. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Segítek, ilyeneket két dolog miatt kapnak fel:

1. A témában szükségét érzik a saját álláspont erősítésének, ezért olyan köntösbe bújtatják a hírt, amivel a saját szekerüket lehet tolni

2. Heves vita kerekedhet a témából, a közbeszéd, média olyan mértékben felkapja, hogy eltereli az emberek figyelmét súlyosabb belpolitikai témákról, amik hátrányosan érintenék őket. Mint pl. most Völner esete.


#6

2021. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!