Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a kisgyerekesek, akik...

Azok a kisgyerekesek, akik nem tudnak értelmezni egy egyszerű egyértelmű szöveget, a gyerekvállalás óta veszítenek ebből a készségből, vagy alapból ilyenek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mire gondolsz?
2021. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A funkcionális analfabetizmus gyerekkortól jelen van. Nem elveszítették az értő olvasás képességét (Amúgy azt mégis hogy lehetne elveszíteni?), hanem ki se alakult. Ismerik a betűköt, látják a szavat, de a jelentésekkel nem tudják társítani.
2021. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendszeresen látom közösségi oldalon oldalbejegyzésnél, hogy egyértelmű információ van kint, már a bejegyzésben is, de pont arra kérdeznek vissza, kisgyerekeket, családokat is érintő témában tipikusan a kisgyerekesek.
2021. nov. 4. 11:15
 4/11 A kérdező kommentje:
"Amúgy azt mégis hogy lehetne elveszíteni?" - Nem tudom, talán a kialvatlanság okozhat ilyen figyelmetlenséget, vagy hogy többet vannak kisgyerekek körében és más a kommunikáció, csak tipp.
2021. nov. 4. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Kisgyerekeket, családokat is érintő témához SZINTE KIZÁRÓAN CSAK a kisgyerekesek szólnak hozzá. Így a nemértők is szinte kizárólag csak kisgyerekesek lesznek.

Szóval ez rossz mintavételi eljárás.

2021. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Tudományosan bizonyított tény, hogy aki szül, az elbutul.

Minél okosabb egy nő, annál kevésbé akar gyereket.

Általában a szerényebb szellemi képességűek szaporodnak.

Én is kialvatlan vagyok amúgy. :)

2021. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a megközelítésed, kérdező.

Simán lehet, hogy a kisgyerek mellett csak kutyafuttában tudják átnézni az irományokat, és elsiklanak leírt dolgok felett.

Ez elvileg bármilyen élethelyzetben előfordulhat, de nagyobb az esély rá, ha egy állandóan foglalkozást igénylő kisgyerek/kisbaba mellett vagy.

2021. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
83%
Szerintem nincs köze hozzá a kisgyereknek. Aki funkcionális analfabéta, az a saját gyerekkora óta olyan. Szüleimnél is ez van, nem hiszem, hogy onnantól kezdve nem tudtak értelmezni egy összetett mondatot, hogy megszülettem volna.
2021. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a funkcionális analfabétizmus. Másrészt a lusta trógerség. Egyiknek sincs sok köze a gyerekszámhoz szerintem. könnyebb kérdezni, mint elolvasni három mondatot. Nézd meg, itt hány olyan kérdés van, amire a google-ben hamarabb meglenne a válasz.
2021. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok én ítélkezni, csak megfigyeltem egy ilyen jelenséget, és kíváncsi vagyok, milyen okok állnak mögötte, nektek mi a tapasztalatotok. Nyilván van egy eleve butább réteg, csak olyanoknál is látom ezt, akik értelmesebbnek tűnnek, szóval biztos nem ennyi az oka, hogy eleve gyengébb az értelmi képességük. :-)

Egyébként ami családokat, kisgyerekeket IS érint, az nem feltétlenül csak őket érinti, kedves 5-ös, vannak ott más hozzászólók is.

2021. nov. 4. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!