Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik fontosabb szerinted az...

Melyik fontosabb szerinted az EQ vagy az IQ?, és miért? Szerintem az IQ-d!

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem mérlegelek, mindkettő fontos.


Sokszor volt már, hogy olyan emberrel találkoztam a munkahelyemen, aki IQ hiányában nem tudott ellátni bizonyos feladatokat, mert nem csak begyakorolt dolgokat kellett ismételnie, hanem problémát megoldania.

Rengeteg bosszúsagot tudott okozni.


És ugyanígy EQ-nál.

Amikor azt hallgatod a kollégádtól, hogyan gyűlölködik az ugyanolyan keserves.

2021. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egyformán fontosak, de ha rangsorolni kellene, akkor az EQ.

Az egyik ismerős csajjal beszélgettem ma, oda-vissza van a barátjáért, és nem veszi észre, hogy csak kihasználja, nem számíthat rá semmiben, önző, és már kétszer kezet emelt rá, de hát persze "biztosan ő volt a hibás, mert...".

Nincs mert. Lehet, hogy okos a pasi, lehet, hogy jól keres, de érzelmileg egy nagy nulla.

2021. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Az IQ fontosabb, de az a jó ha nagyjából egy szinten van a kettő. (És lehetőleg nem azért mert mindkettő a nullát verdesi)
2021. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez attól is függ, hogy az élet mely területén vagyunk jelenleg, pl munkahely (itt is számít hogy milyen terület) vagy magánélet stb stb.


Pl egy gyári munkásban, a soron szerintem fontosabb az EQ, főleg ha nagyon beszédes az illető :)

2021. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EQ az egy áltudományos, nem bizonyított fogalom, amit egy újságíró kezdett el népszerűsíteni.Hivatalosan, a tudományos életben az EQ nem létezik.
2021. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Eq egyértelműen fontosabb.

Persze nem amikor egy matek példát kell megoldani, de az esetek több mint 99%ában.


Egyike vagyok azoknak, akiknek mérhetetlenül magas az iqja, és eddig szinte csak átlag iq-s párjaim voltak.


Szak a személyiség számít.

2021. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
5: mivel elég pontosan le lehet írni mit értünk alacsony és mit magas EQ-n, ezért tök mindegy hogy nem egy tudományos fogalom. A bőbeszédű meg a faragatlan sem azok, mégis tudunk beszélni ezen fogalmak alapján más emberekről.
2021. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7 Azért abból a szempontból nem mindegy, ha egy tudományosan elfogadott, bizonyított, mérhető fogalommal hasonlítod össze.

Ez olyan, mint mikor az asztrológiát meg a pszichológiát egy lapon emlegetik.

2021. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7 A bőbeszédűség és a faragatlanság is olyan fogalmak, amik pontosan nem leírhatóak.Mivel hogy a befogadó személyektől függ, hogy hol van az ingerküszöbük.Ez kultúránként, társadalmi rétegenként is eltérő lehet.
2021. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek nem léteznek külön egymás mellett, ott kezdődik, hogy legyen IQ-d, és még értelmesebb szinten állsz, ha az érzelmi intelligenciád is fejlett. Azt hogy az EQ milyen fontos, általában az alacsony intelligenciájú emberek erőltetik. Én még nem láttam olyan érett személyiségű embert, aki egyben intelligens ne lett volna, legfeljebb nem volt annyira iskolázott, de az más tészta, mint az IQ.
2021. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!