Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lesz Valaha a...

Szerintetek lesz Valaha a földön halhatatlan ember?

Figyelt kérdés

És ha Kiderülne hogy van?

Mit szólnátok hozzá?


2021. dec. 28. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Te mégis hány éves vagy?
2021. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem lesz soha.

Nem fog kiderülni mert nincs.

Semmit mert nincs.

2021. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Megnézted az Őslakót? :)
2021. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2021. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem inkább átok, mint kiváltság. Ha csak az életet nézem, akkor állataid, szeretteid mind kihalnak mellőled. A másik, hogy öregedéssel járna a halhatatlanság, vagy a test, az izületek, az izmok mozgékonyak ruganyosak maradnának? Mit érne a halhatatlanság, ha közben helyhez lennél kötve?


Másrészt ma már nagyon sok ember online éli az életét, így akár ott élhet halála után tovább. Az internet nem felejt. Van egy csomó algoritmus, képek alapján öregítene a kornak megfelelően. Volt egy ilyen Fekete tükör rész (Netflixes sorozat), ahol az elhunyt ember online nyomaiból rekonstruálták. Eleinte csak chatelni lehetett vele, hozta a meghalt stílusát, szavajárását, érdeklődési körét mégis a jelen dolgaihoz igazítva. Félelmetes mit tud a technika és ez már nem a távoli jövő.

2021. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Soha ne mondjátok, hogy soha!

Biztos vagyok benne, hogy folynak ilyen kutatások csak nem publikus, és amilyen gyorsan fejlődik a teknológia talán már nem is járnak messze ettől.

Azt se gondolja senki, hogy az ember klónozását nem próbálták meg csak az állatokét.

Egy dok. Filmben láttam, hogy állítólag a teknológia el fog jutni odáig, hogy az ember személyiségét le lehet majd menteni fájlba és klónoznak egy testet hozzá, amire aztán rátöltik a személyiséget és egy zsír új testben folytatja az ember az életét, vagyis nem hal meg csak új fiatal testet kap, de az is lehet, hogy sikerül a sejtek öregedését befolyásolni.

Persze most csak nevetünk ezen még, de szerintetek a középkori ember el tudta vajon képzelni a mai teknológiát? Biztos nem, de mi sem tudhatjuk hogy mit hoznak teknológiailag a következő évszázadok.

2021. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Én bízom benne, hogy egyszer technológiai alapon képesek leszünk áthelyezni a tudatunkat és nem csak valami AI másolat "él" majd tovább utánunk. Szerintem egyszer eljutunk oda, hogy nem lesz szükségünk hús-vér testre ahhoz, hogy tovább éljünk, de az átlag embereknek biztos soha nem lesz megfizethető.


Viszont ha el is jutnánk ide, az tuti nem az elkövetkező pár évszázadban lesz.

2021. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Ténylegesen halhatatlan nem, de elképzelhetőnek tartom, hogy képesek lesznek az emberek a jövőben megállítani az öregedést, és meggyógyítani olyan betegségeket és sebeket, amiket ma halálosnak tartunk.
2021. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2021. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A halalt biztos nem, de az oregedest szerintem le fogjak tudni gyozni, ha az emberiseg nem pusztitja el magat ido elott.
2021. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!