Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Noel/Zalán/Benett nevek...

A Noel/Zalán/Benett nevek miért lettek ennyire drasztikusan népszerűek?

Figyelt kérdés

Ha megnézitek a 2000 és 2020 közötti összehasonlítást a leggyakoribb nevekről, akkor láthatjátok, hogy ezen nevek 20 évvel ezelőtt sehol nem voltam ma meg már a legnépszerűbbek.

[link]

Volt valami sorozat vagy akármi, hogy ezek a nevek ilyen népszerűek lettek? Vagy mi indokolja? Milyen társadalomkulturális fordulat?



2021. dec. 29. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, Sebestyén Balázs kisfia volt az első "híres" Benett, aztán onnantól megugrott.


Zalán meg asszem Rubint Réka kisfia és azután lett népszerű.


Noelről nem tudok ilyen infót.


Zalán még elmegy, de a többi nekem nem tetszik, az meg hogy a nagy xy gyerekét így hívják, kifejezetten inkább elterel engem egy név felől.


De ez csak én vagyok, mások másképp gondolják, az ő dolguk.

2021. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Kétlem, hogy a többség szándékosan utánozná a celebeket, egyszerűen ekkor kerültek ennyire a köztudatba ezek a keresztnevek.
2021. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, lehet igazad van második, kb 50-50 lehet az aki utánoz és aki azért adja mert felkapták és megtetszett neki de nem is tudja honnan jött.


Nekem pl a top kislány nevem ilyen, Alíz, gyerekkoromban senkit se hívtak így körülöttem, aztán valahogy valahol hallottam és azóta két barátnőm is ezt akarja adni 😅 és elég népszerű lett.


Hasonló még nekem az Adél.


Biztos oka volt hogy előkerültek, de kb senki se tudja visszakutatni hogyan.

2021. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

1#

Sebestyén Balázs másik fia Noel amúgy


Lehet,hogy őket "másolják",nem tudom..de szerintem nem túl jó,szegény gyerekeknek , hogy olyan gyakori nevük van

2021. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig meg voltak ezek a nevek, amik aktuálisan nagyon népszerűek voltak, pl régen Mária, Erzsébet, Ilona vagy Katalin volt szinte mindenki, most meg ezek már nem divatos nevek. Most éppen a Noel, Benett van terítéken, aztán majd ez is lecseng. Nekem egyik sem tetszik, de hát kinek mi.
2021. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én családom tök véletlenül választott kettőt is ezek közül a nevek közül. Amikor anyukám várandós volt az öcsémmel Franciaországban voltunk télen és akkor megtetszett neki a Noel név. Rá pár évre top listás lett.

Én a Barbie meséken nőttem fel és ott sok a "Ben herceg" és megfogadtam, hogy amikor fiam lesz ő is Ben(ett) lesz.

2022. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Barbie-ban nem Kennek hívták a fiút?
2022. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész estés mesékben, amik újra dolgozzák a klasszikusokat volt Ben meg Antonio is. 😃
2022. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!