Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha rettegek...

Mit tegyek, ha rettegek attól, hogy bevalljam, hogy valamit nem tudok (és ezáltal segítséget kérjek)?

Figyelt kérdés
Itt van a vizsgaidőszak a nyakamon, elsőéves egyetemista vagyok. Van egy tárgy, tök mindegy, hogy mi az, a lényeg, hogy szaart se értek belőle. A barátom nagyon keni, vágja a dolgot, egy évvel jár felettem, tudna segíteni, mondta is, hogy nyugodtan szóljak bármi kérdésem van... Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha elmondanám neki, hogy ezt s ezt nem tudom, és tudom, hogy milyen jó helyzetben is vagyok, hiszen nem mindenkinek akad egy segítőkész barátja. De egyszerűen nem merem bevallani neki, hogy mennyi mindent nem tudok a tananyaggal kapcsolatosan, és nem csak egy kis kisegítésre, hanem komolyabb korrepetálásra lenne szükségem, amit szintén szívesen vállalna, egyszerűen csak nem tudom hogyan vegyem a bátorságot... Ezelőtt nem voltam ilyen, az egyetemi légkört érzem olyannak, hogy bár szívesen segítenek a felsőbb évesek, évfolyamtársak, kicsit le van nézve az, aki valami "alapvetőt" nem tud. És félek, hogy a barátom is ha meglátja, hogy mennyire "buta" vagyok, akkor csalódni fog bennem. Pedig tudom, hogy útmutatással sokkal jobb eredményt el tudnék érni és fejlődőképes vagyok.

2021. dec. 29. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog a segítség kérés. Egyik bölcs fazon mondotta egyszer "aki kérdez, az buta egy percig, de aki nem kérdez, buta marad egész életére".
2021. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első lépés a nehéz, de ha kimondod 1*, akkor sokkal jobb, mert akkor egyenes vagy, és segítséget kaphatsz a változásra. Nem tudhat mindenki mindent, és különben is: ki követeli ezt meg? Magad elé is olyan követelményt állíts, amit fokozatosa, idővel át tudsz ugrani.
2021. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Huuuuú, ha majd dolgozni kezdesz! Az isten irgalmazzon az ilyen kollegától😃.

Sosem vallja be, hogy valamit nem tud, nem ért. De persze a főnökség előtt játsza az eszét. Az érdemi munkát mindig megpróbálja lepasszolni a kompetensebb embereknek.... blablabla.

Ha valamit nem tudunk, AZONNAL fel kell tárni a legapróbb részletig és megszüntetni a hiányosságot. És igen, ehhez segítséget is bátran igénybe lehet venni.

Nekem lett egy szokásom, amíg tanuló voltam. Ha valamit nem tudtam, vagy nem értettem, annak legkésőbb még aznap utána néztem.

2021. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire komoly problémát okoz a dolog, akkor lehet érdemes lenne pszichológushoz menned.


Egyébként engem szinte minden barátom és ismerősöm okosnak tart, miközben folyamatosan segítséget kérek csomó mindenben. Tök fontos beismerni, ha valamihez mem értesz, mert egyébként sosem fogsz fejlődni.

2021. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy felismered a problémát, később mégnagyobb gáz lesz, ahogy írták is ha elkezdesz dolgozni. Sok kellemetlen helyzeted lesz.
2021. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lenne érthető a szégyenérzet vagy félelem, ha valami olyasmit nem tudsz, ami felvételi követelmény volt, már középiskolában is javában tudni kellett, de te lustaságból vagy trehányságból, vagy mert szarul osztottad be az idődet és ezekre már nem jutott - nem tanultad meg, és azóta sem pótoltad be.

De ha ez egyetemi tananyag, akkor most kell elsajátítani, és ha nem érted - úgy nyilván csak bemagolni lehetne, de megértés nélkül tanulni nem érdemes. Nyugodtan kérj segítséget a megértéshez. Különben állandó lemaradásban leszel, és az még jobban fog zavarni.

2021. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!