Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha valaki nevet...

Szerintetek ha valaki nevet változtat, megváltozik ő maga is?

Figyelt kérdés
Többen is azt mondták, hogy a neveknek van valami “erejük”, amit hogyha megváltoztat az illető, akkor a személyisége is más lesz. Ennek mekkora a valóságalapja?

2022. jan. 2. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem megáltozik, hasonló lehet ez ahhoz, hogy más közegben máshogy teljesítesz. Olvastam olyat is, hogy van aki megbánta, mint mikor elköltözöl másik lakásba de visszavágysz mert nem váltak valóra a reményeid.
2022. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Akkora valosagalapja van, mint a marvel kepregenyeknek.
2022. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem. én megvaltoztattam a nevem (vezeték), mégsem érzem hogy más lennék.

ha meg vki a keresztnevét változtatja meg, se hiszem hogy attól más lesz. már régebben is voltak akiket nem a nevükön szólítottak, pl. ismerek katit, aki kinga néven futott, vagy évát aki Betti volt

2022. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű.
2022. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tetszik neki az eredeti neve,

és megváltoztatja, akkor ő maga annyiban változik, hogy elégedett lesz, mert már tetszik neki a neve. Nem olyan mély ez.

2022. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Mennyibe kerül nevet változtatni?:D
2022. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"2021. január 1. napjától a névváltoztatási eljárásért egységesen – függetlenül attól, hogy korábban az ügyfélnek már engedélyezésre került névváltoztatás - 10 000 forint összegű igazgatási, szolgáltatási díjat kell fizetni. " BP főváros kormányhivatala doksijából.


viszont ha jól tudom, díja van ilyen esetben az új okmányok kiállításának is

2022. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
4 nevem volt de nem
2022. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben.
2022. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha azért változtat nevet, hogy lezárja a régi életét, akkor igen, hisz épp ezért változtat nevet. De ilyen karmás-ezós ereje nincs a névnek.
2022. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!