Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vonat vezetőt miért nem...

A vonat vezetőt miért nem sajnálja, és támogatja senki a Tapolcán történt balesettel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Nagy tragédia történt, én is nagyon sajnálom az összes elhunytat, és a hozzátartozókat.


Viszont nagyon sajnálom a vonat vezetőjét is, okoztam már balesetet, igaz, ott nem történt sérülés, de nagyon nehéz volt utána autóba ülni, itt pedig bár vétlen volt a vonatot vezető, mégis biztos nagyon nehéz neki mentálisan feldolgozni, hogy ennyi ember halálát okozta egy vétlen balesetnél.


Lehet élete végéig mentális problémái lesznek, és ki tudja, hogy vissza tud-e menni dolgozni, nem-e megy rá a magán élete, vagy úgy amblokk az élete.


Mégis mindenki a balesetben elhunytakat támogatja, ami igen, tragédia, de vannak más is, aki támogatást érdemelne.


2022. jan. 2. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
De, sajnálják őt is. Én is sajnálom. Mindig az igazságra törekszem. Az utóbbi időben szerencsére többen is felfogják, hogy ilyenkor a mozdonyvezető is "sérül" a dologban. Viszont szerintem nincs arányban a két fél vesztesége. Ezért "nem illik" nyilvánosan kiemelni az ő veszteségét, mert akarva akaratlanul is úgy tűnne, mintha az elhunytak és azok hozzátartozóinak veszteségét próbálnánk egyensúlyozni vele.
2022. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy #1-es is írja, a baleset többi áldozatához képest a mozdonyvezetőnek nem olyan nagy a vesztesége. Egyébként az átlagemberhez képest jobban fel vannak készülve ilyen esetekre. A pályafutásuk elejétől kezdve tisztában vannak vele, hogy a vonat fékútja több száz méter és bizonyos helyzetekben nincs mit tenni. Egy mozdonyvezető mire eljut nyugdíjig, általában több halálos gázoláson is túl van. Nagy mentális terhet jelentő baleset után egyébként hosszú betegszabadságra, illetve pszichológushoz küldik őket, ha szükséges.
2022. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Jogos a kérdés: amit tudott, megtett, de a mozdony nagyon nem úgy működik, mint az autó, csak ezt senki, ismétlem senki sem fogja fel agyilag...
2022. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mozdonyvezető a baleset után tovább folytatta az útját úgy olvastam. Ember válogatja kit mennyire visel meg. Én lelki roncs lennék utána az biztos és fel is mondanék. Belegondoltam, ha mögöttük jövök és utána oda kellett volna menni megnézni hogy mi a helyzet. Borzalmas és felfoghatatlan az egész. Én itt lakom és azóta gondolok rájuk mindennap és megszakad a szívem értük.
2022. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mozdonyvezetőket erre is képzik, olvastam egyszer hogy kétféle vezető van: aki gázolt és gázolni fog

Nem ő tehet róla, a mozdony nem tud megállni

2022. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A vonat vezetőt miért nem sajnálja, és támogatja senki"

Én éppen azt vettem észre, hogy éppen átestünk a ló túlsó oldalára, és olvasom a hozzászólásokat egy-egy ilyen tragikus hír alatt:

"Részvétem a mozdonyvezetőnek." ???

2022. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!