Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted megvegyem a nyaklánc...

Szerinted megvegyem a nyakláncot neki?

Figyelt kérdés
22/F vagyok. Szomszéd fiú 13 éves. Apja meghalt 10 éve, anyja egyedül neveli. Mondja semmit se vesz neki az anyja, bezzeg műköröm minden van neki, cigizik az anyuka, stb... a gyerekre kap árva ellátást is, de még egy szendvicset se tesz be neki iskolába. Hanem azt eszi a gyerek amit ott kap tízóraira, meg ebédre, uzsonnára. Haverokodom vele már 2 éve bár ő 13 éves csak szereti az anyja csak na nem vesz neki.semmit..néha ruhát szokott.neki de pénzt semmit se ad neki..most se kapott karácsonyra semmit. Én elviszem néha pizzazni de már alig várja hogy elvigyem y mindig irja mikor viszem már kajálni ide oda . Most kinezett egy nyakláncot 3500ft szerinted megvegyem neki? Sír érte nyagfog hogy védd meg tesó nekem légyszíves... hát nem tudom mit tegyek múlt hónapban is 3x vittem el pizzani, ami osszesen 3x 5000ft
2022. jan. 2. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy kötődik hozzád, te vagy az egyetlen normálisnak mondható személy az életében, mondhatni az idősebb testvér.

Te tudod, hogy mennyit engedhetsz meg magadnak, de ha egyszer belemész, hogy megveszel neki valamit, csak úgy, mert nagyon szeretné alapon, később, amikor már mást szeretne nagyon, nehezebben fogsz nemet mondani.

2022. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyàmhatosagnak szoljal.
2022. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ne. Pizzát se vegyél neki ötezerért. Mikor eluralkodik rajtad a jószándék, vegyél neki egy liter tejet, pár zsömlét, felvágottat, egy szelet csokit, kis gyümölcsöt. Kijön egy ezresből és többet ér.
2022. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az anyuka jovedelme 200 ezer Ft mondta a fiú nekem. Suliba otthonról semmit se kap. Anyja azt mondta elégedjen be azzal amit kap q suliba enni. Hétvégén meg ad neki az anyja egyszer egy nap enni és kész. Azt mondja anyuka neki nincs pénze. Bezzeg műkörömre van neki még cigizik, kavezik
2022. jan. 2. 21:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
gyámhatóság, enni kell a gyereknek
2022. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért?

Ellátja, feltehetően be van fizetve a menzára, mert az iskolában háromszor étkezik.

Nem egy anya tipus, de az állami neveléssel sem járna jobban.

Nevelőszülőkhöz meg a kicsiket helyezik első sorban.

A gyámhivatal ráadásul nem fog játszmázni, mert ha nem is kap meg mindent, akkor is az étkeztetése biztosított, anyuka mos rá, van a feje felett fedél, iskoláztatva van...

2022. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most se vett neki semmit karácsonyra se. Ha ilyen anyám lett volna még a temetesere se mennék el
2022. jan. 2. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem hasonló korú volt, amikor az iskolában elkezdett hazugságokat terjeszteni, némi figyelemért.

A gyámügyes csaj "jól megmentette", amíg nagykorú nem lett, pasitól pasiig szökött. Aztán szépen sorra szült, hogy majd boldogan fognak élni, de a végén mindig a pasi volt a rohadék, amikor beintett, hogy nem tart igényt sem rá, sem a gyerekére, a más apák gyerekeire meg pláne nem.

2022. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem mondhatod komolyan, hogy egy karácsonyi ajándék miatt nem mennél el az anyád temetésére?!
2022. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, de szerintem meg szépen elkezdett kihasználni téged a kölyök. Lehet persze, hogy az anyja hatására. Ma még “csak” a 3500 Ft-os nyaklánc, holnap majd a 10 ezres cipő, holnapután már fizess be az osztálykirándulásra stb stb.

Ha olyan baromi szegény lennék, hogy enni sincs mit, biztosan nem pizzára hivatnám meg magam meg nyakláncot vetetnék, hanem mondjuk rendes élelmiszert. Na meg nem lenne pofám vele szinte napi szinten élni.

2022. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!