Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válik egy ember rosszin...

Hogyan válik egy ember rosszindulatúvá élete során?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 13:55
 1/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
66%

Szeritem ahhoz mindenképp kell egy alap beállítottság, hogy valaki az legyen.

Én pl rengeteg "szart" kaptam az élettől, sok rossz ember keserítette az életem évekig, mégis nagyon kedves, mosolygós egyén maradtam, akar a fene búval b*ottan élni....

Másoknak elég akár egy rossz párkapcsolat, csalódás, kis elégedetlenség és annyi, máris dől belőlük a rosszindulat

2022. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Talán akkor, ha mindenki visszautasítja a jóságát, segítőkészségét,ha mindig bántást kap, ha kihasználják, ha kinevetik, gúnyt űznek belőle.

Egy idő múlva átbillen és akkor nem érdeki, mi lesz,de ő tesz keresztbe másoknak.

Volt ilyen családtagom, kollégám, szomszédom. Olyanok,akik rendes,kedves emberek voltak előtte.

Érthetetlen volt a szememben amikor megváltoztak.

2022. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

1-essel nem teljesen értek egyet. Tény, hogy beállítódás kérdése, de azt vettem észre, inkább csak a szélsőségre igaz ez, aki extrémen nem rosszindulatú, jámbor.

A kérdésre válaszul, idővel megkeserednek az emberek, mások rosszindulata, rossz tapasztalatok miatt, nem is elsősorban a nehézségek miatt. Idővel tüskéket növesztenek és már védik magukat a csalódásoktól.

2022. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a szeretet hiánya erősen hozzájárulhat. Sokan vannak akiknek soha nem is volt vagy már nincsen senkijük aki szeretné őket. Nem tudom, hogy ez milyen hatással van a személyiségre, de biztos hogy nem pozitív.
2022. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem alapbeállítottság + rossz tapasztalatok kombója adja ezt együttesen. Én ha akarnék se tudnék úgy igazán ge*i lenni, mert egyszerűen nem visz rá a lélek.
2022. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Van, aki eleve azzá születik; van, akit a környezete azzá tesz, és ha ezt megtanulja, akkor még egy erőteljes környezetváltás sem tud ezen változtatni (román ismerősök...); van, aki nem tud változtatni az őt ért negatív élményeken, azt hordozza tovább, emiatt h*e lesz.
2022. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Jó emberből nem igazán lesz rossz ember bármennyire is tépi az élet. Én csak olyat ismerek, aki már fiatal felnőttként rosszindulatú volt. Aztán, később még alávalóbb lett.
2022. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Kettes jól írta.

Nekem a mértéktelen elutasítás,szenvedés,és magány okozta.

Tipikus kedves,jófej fiú voltam,csak senki nem tartott erre igényt.

Sokan néztek,hogy mi lett velem.

Hát én valahogy nem értem a mai túl realisztikus elvárásokat,őszintén feladtam.

Konkrétan lehet,hogy itt ebben a kakis országban a kutyának nem kellek,de biztos vannak még normális civilizációk ezen a földön máshol.

20/F

2022. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!