Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyképűbbek az emberek...

Nagyképűbbek az emberek mostanság?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom már egy ideje, hogy egyre több az olyan ismerős/barát (már nem barát) akik kérkedően viselkednek. Ha te nem vagy tünci-münci akkor egyből le vagy ugatva, le vagy nézve. Bármit mondok vagy kérdezek, mindig egy fellengzés a válasz.


Aki kicsit is szerényebb, de mondjuk sokkal tehetségesebb pl táncolásban azt leszarják, de aki botlábú és erőlteti magát meg puccozik, az egyből központi figura lesz.

Ha te egyszerű lényként próbálnál becsatlakozni a beszélgetésbe akkor vagy leszarnák mit mondasz, vagy egy kedves 'aha'val lerendeznének.


Igyekszem kerülni az ilyen dolgokat.


Én egy egyszerű ember vagyok. Megvan mindenem amire szükségem van. Meg tudok venni olyan dolgokat, el tudok menni olyan helyekre ahová több pénz kell. Nem állok rosszul anyagilag.


Viszont egyre jobban zavar ez az észrevétel. Nagyon idegesít, hogy alig tudok valakivel normálisan beszélgetni tök általános dolgokról se...


Eddig azt csináltam, hogy kerültem az ilyen emberekkel való beszélgetést, de rájöttem hogy így tök egyedül vagyok most. Tehát a páromon kívül nincs egy olyan ember akivel elmennék csavarogni, jót beszélgetnék.


Legszívesebben elküldeném a p.csába az iyen embereket, hogy engem nem érdekel hogy milye van mert nekem ez nem fontos, de akkor tényleg mindenki megutálna.


Nagyon nehéz leszarni ezt az egészet, mert kicsit igazságtalannak tartom hogy a nagyképű, semmirekellő emberek vannak előtérbe helyezve amíg a valamire való, szerényebb emberek pedig a szőnyeg alatt lapulnak.



Más is észrevett már hasonlót, vagy csak én reagálom túl?



2022. jan. 6. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet. 😁

Sokan túl sokat hisznek magukról. Én azt mondom, hagy csinálják ha nekik ez jó, mert az életük úgyis szar lehet szegényeknek. Képzeld el, hogy mindig így viselkednek. Milyen lehet a családjuk, a barátaik? Ha szüksége lesz valakire fognak ott állni mellette?

Én tök jól vagyok egyedül is. 😁

A lényeg, hogy azért keresd az embereket. Mondjuk hogy az emberiség 20%-a olyan mint te. Azaz normális. Nagyon kevés az esélyed, hogy találj, de azért sikerrel járhatsz. Ha találsz ipyen embert azt viszont fogd meg. Tartsd közel. Mivel manapság kincsnek számítanak az értékes emberek. Elég ha egy vagy két ilyet találsz és az még sok is. A világot ilyennek kell elfogadni amilyen. Mindig rádöbben az ember milyen szar. Csak tudni kell benne élni. Szomorú, de alkalmaszkodni kell. Próbáld meg élvezni a magányt, és eközben keres értelmes embereket. Ha valaki hülye azt meg lazán hagyd ott ahol van.

2022. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre. Lehet csak engem kerültek el mostanában az ilyen emberek vagy nem tudom. Am gondolj csak bele melyik a jobb? Ha toxikus emberekkel vagy körül véve vagy ha egyedül vagy? Mérgező emberekkel körül véve feszült leszel amit lehet a párodon vezetsz le vagy a családon. Mondjuk ha tudod mi áll annak a hátterében, hogy így viselkednek akkor elfogadóbb lehetsz, családi okaik vagy sérelmek amik őket érték. Sok idő lenne minden ilyen ismerősöd lelki világát feltérképezni. Vagy megpróbálhatod magad egyedül is jólérezni, szerintem az egyedül lét nem egyenlő a magánnyal.
2022. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kicsit, nagyon.
2022. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a jellemző, hogy a nagypofájú, arrogáns, rámenős, alpári köcsögök számítanak menőnek..Hogy miért, arra még nem jöttem rá. Bárhol is jártam, suliban vagy munkahelyen, mindig ez volt a tapasztalat. Természetesen aki csendesebb, visszahúzódóbb, azt vagy leszarják, vagy irgalmatlan módon kibeszélik. Tehát én azt mondom, hogy még mindig jobb egyedül, mint egy ilyen mérgező közegben.
2022. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Nem nagyképűségek jellemezném, inkább a normális emberi kommunikáció hiányának. 12 éve a médiából is ez ömlik ránk. Nem állítom, hogy a Fidesz hozta az országba, de hogy egyszerre jelentek meg, az biztos. Orbán volt az első politikus, aki hazugnak nevezte (azt hiszem) Horn Gyulát. Addig ez a szó tabu volt a politikában. Csúsztatás volt a legdurvább kifejezés a valótlanság állítására. És ez egyre gyakoribb lett. Ma már nem vitatkoznak ez emberek, hanem mindenféle pejoratív jelzőket használva lehurrogják egymást.
2022. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szomorú, de egyben örülök is annak hogy más is érzékeli ezt. Nagyon nehéz ezt a mindennapokban mesélni, főleg ha valaki mindent magára vesz.....
2022. jan. 10. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem én is hasonló cipőben járok. Például szoktam látni, amikor mások egészségügyi felszerelésben, vagy egyéb egyenruhában hivalkodva pózolnak a kamera előtt. A honvédségnél a hülye gyerekek nem bírnak átöltözni még hazautazás során sem, végig kell menni a városban terepben, csak hogy mindenki lássa mekkora nagy hazafi!


A két hete dolgozó beteghordó, akire rákerült egy piros ruha és máris oxiológus szakorvosnak képzeli magát. Aztán rakja ki magáról az ilyen hivalkodó képeket. Alatta meg a sok nyomi írkálja az elismerő kommenteket. Az a durva, hogy a laikus az ilyeneket kajakra okosnak hiszi, közben meg átlagban hülyék mind, de a pózolás az megy!


Az ilyeneket én is utálom, mert egy komoly hivatásbeli szakembernek nincs szüksége arra, hogy másoktól érkezzen a buksisimogatás. Ráadásul többnyire ezekről hiszik azt, hogy ők aztán a jók.

2022. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!