Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogultság nélkül kérlek!...

Elfogultság nélkül kérlek! Miért van az, hogy a legtöbb 80-90's mese openingje sokkal jobban szól angolúl, mint magyarúl? Én is ezeken nőttem fel, de valami hatalmas a minőségbeli külömbség és most nem a teknikai háttérről beszélek!

Figyelt kérdés

Csak egy két példa az ezernyiből:


pl a kacsameséket nagyon szerettem, az eredeti rohadt jó, a magyar pedig erőltetett és kiabálós, ahogy a Gumimacikkal is ez a helyzet és a csipet csapat introja is magyarul sokkal rosszabbúl hangzik, angolúl meg fantasztikusat alkottak a zeneszerzők!


Ez másoknak is feltünt, vagy csak nekem?


Csak kedvem támadt kicsit nosztalgiázni és rákerestem ezekre, amiket sokat néztem. Így 25 év elteltével, hát mit ne mondjak, odaver mennyire "szar" a magyar verzió! Persze vannak kivételek, nyugi! Nem utálom a saját hazám előadóit, viszont van hallásom!



2022. jan. 8. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Kinek melyik tetszik.
2022. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Uh igen, Denver-t is néztem, az utolsó dínót :D na itt aztán kijön, de brutálisan a külömbség, főleg amikor egy hangal feljebb kerül és bekapcsolódik a hölgy, valami brutálisan hamis és összehangolatlan szutyokká válik az egész, arról ne is beszéljünk, hogy a férfi énekes erőltetetten torok hangon énekel :S


magyar: https://www.youtube.com/watch?v=QoWu7tjBBmI


Eredeti: https://www.youtube.com/watch?v=sLlibrF5DRM


Pedig gyerekként nem tünt fel, akkor tetszett is, amúgy 33 éves vagyok! :)

2022. jan. 8. 19:49
 3/13 A kérdező kommentje:

"Kinek melyik tetszik."


Nem, Nem, a Denverdínónál ha meghallgatod, a csaj késik és hamis!!!!

2022. jan. 8. 19:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért hallod ezt így, mert nagyon nehéz dalokat szinkronizálni.Minden dalnak megvan a maga ritmusa, üteme, ahhoz illeszkedik a szöveg.Borzasztó nehéz valamit úgy lefordítani egy másik nyelvre (főleg, ha a két nyelv még csak nem is azonos családba tartozik), hogy tartalmilag egyezen a szöveg, de az eredeti dallamhoz, ritmushoz is illeszkedjen.

Különböző nyelveket különböző hangszínen, hangsúllyal beszélnek egyébként is, ez az éneklésben is szembetűnő.

Ha teszem azt egy magyar dalt fordítanál le másik nyelvre és úgy adnád elő, valószínű, hogy az eredetit jobbbnak gondolnád.

Hallgas meg különböző dalokat más-más nyelven, nagyon meg fogsz lepődni mennyire különbözik hangulatban, előadásmódban.

2022. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Azért Vikidál Gyulát elég erős így lefikázni...

Most meghallgattam a kettőt, annyi a különbség hogy a miénk tökös, rockos lett a bzis langyi eredetivel szemben. Magyarországon abban az időben nagyon ment a rock mint műfaj.

A női hang valóban nem kellett volna bele.

2022. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne is haragudj, de a Rock az laza, nem pedig egy hörgés, ordibálás, az a black metal :D
2022. jan. 8. 20:16
 7/13 A kérdező kommentje:
"Azért Vikidál Gyulát elég erős így lefikázni..." Fogalmam sem volt ki énekli, bocsánat ha megbántottam az idolod!
2022. jan. 8. 20:17
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem az idolom, de azért egy élő legendát illik ismerni/felismerni.

Ennek a számnak pedig semmi köze a metálhoz, ez műfajilag rockosítva lett.

2022. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem szeretnélek megbántani, tényleg nem, de...

*angolul

*magyarul

*különbség

*rosszabbul

*feltűnt

*hanggal

Ezekre figyelj jobban egy picit.

2022. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert Vikidal Gyula attól még lehet rossz. A legendáknak is vannak kínos pillanatai... (Bocs utálom ha egy előadót ennyire fetisizalnak, pedig én szeretem a hangját)
2022. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!