Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dohányosok! Ti figyeltek arra...

Dohányosok! Ti figyeltek arra hogy olyan helyen cigizzetek ahol ez másokat nem zavar?

Figyelt kérdés

Én nem cigizek és többször belefutok olyan emberekbe az utcán akik akkor és ott gyújtanak rá ahol nekik jól esik és nem foglalkoznak azzal hogy körülöttük másokat zavarhat a bagófüst.

Például megállok a zebránál és már ott füstöl mellettem. Vagy buszmegállóban tilos dohányozni,de sokan ott füstölnek a buszmegálló közepén.

Dohányosok szoktak erre figyelni hogy másokat ne zavarjon a füst vagy a többség nem foglalkozik vele?



2022. jan. 9. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálok, szóval a megállókban nem gyújtok rá, illetve próbálom felfelé fújni a füstöt, hogy senki arcába ne menjen. Zebránál sem szoktam rágyújtani, viszont előfordulhat ha éppen megyek valahová, hogy akkor már ott ég a kezemben a cigaretta.
2022. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Persze, abban a buszmegállóban ahol jönnek mennek az autók a kipufogóikkal, meg az ezer éves busz is olyan porfelhőt, és füstöt hagy maga után, ami sokkal károsabb mint annak a ciginek a füstje.

Persze nem a fedél alatt 5 ember mellet szívom, hanem valahol megállok a végébe, így azt a keveset sem kell szívnia senkinek.

2022. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

"sokkal károsabb mint annak a ciginek a füstje"


De ez nem jogosít fel arra, hogy a másik pofájába fújd a füstöt. Hiszen az továbbra is káros és kellemetlen.

2022. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Sose fújtam senki pofájába, ha járdán látom hogy jön szembe, akkor direkt nem akkor szívom, fújom a füstöt. De sokakat az megbotránkoztat, ha én 15m-rel arrébb szívom, és közelébe nem kerülnek a füstnek, csak legfeljebb ha direkt odajön mellém kötözködni.
2022. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Igen,és lehetőleg távol állok a gyerekektől pl.

A felnőttek arcába se fújom,viszont ha vannak kölykök,akkor extra módon vigyázok arra,hogy még a szél se fújja arra.

2022. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az előírásokat betartom, tehát buszmegállóba és társainál nem gyújtok rá és alapvetően senki arcába nem fújom bele direkt a füstöt, de ha épp megyek valahova sétálva, akkor rá szoktam gyújtani és nem azt figyelem görcsösen, hogy most ki van a közelemben, hisz nyilván nem én vagyok egyedül kint az utcán, valaki mindig lesz ott. Minden benti térből ki van tiltva a dohányzás, legalább az utcán hadd ne mondja már meg senki, hogy mikor és hol cigizhet az ember.
2022. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én csak alkalmanként gyújtok rá, de pl. nagy tömegben, vagy tiltott helyeken nem szoktam, illetve utcán pl. ha kisgyerekek vannak, akkor odébb megyek pár lépést.
2022. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
94%

Ugyan már lassan leszokom, de régebben sose gyújtottam rá a megállóban, és ha nemdohányzó társaságban voltam, akkor mindig hátra mentem. Ha olyannal találkoztam, aki nem dohányzik, megkérdeztem tőle, hogy rágyújthatok-e.

Ennek is van egy etikettje szerintem.

2022. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:
Az én válaszom egyszerű: nem figyelek. Ennek oka pedig az, hogy járkálás közben alapból nem cigizek, mert nem esik jól, álldogálni pedig csak a buszmegállóban és a ház előtt szoktam. Buszmegállóban nagyon ritkán gyújtok rá, egyedül abban az esetben, ha legalább 10 percem van még (ami, tekintve, hogy 2-4 perccel az érkezés előtt szoktam odaérni, szintén nagyon ritka), és akkor a megállótól 5-10 lépésre. Nem mintha max. 1-2 emberen kívül állna ott valaki, de sokszor egyedül vagyok. Tehát a buszmegállós példa az olyan 2-3 havonta egy alkalom. Maradt a ház előtti cigizés, ahol nyilván arrébb állok az ajtótól meg a kaputelefontól, így az arra közlekedőket nem zavarom. Ezen kívül, ahogy az 5., arra még jobban odafigyelek, hogy kisgyerekre még a szél se fújja rá.
2022. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!