Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen genetikai magyarázata...

Milyen genetikai magyarázata lehet, hogy egyes emberek jóval fiatalabbnak néznek ki a valós koruknál?

Figyelt kérdés

2022. jan. 14. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Tudományos válasszal nem tudok szolgálni, de, ha a felmenői valakinek fiatalosak és jól tartják magukat, valószínűleg a gyerekeik is ilyenek lesznek.

Pl nálunk anya a 40-es évei végén van, dohányzik, moderáltan iszik, de 40-45-nek tűnik (oké, ez nem sok, de a szokásait tekintve ilyen 50-nek kéne tűnnie), apa iszik, nem figyel az étkezésére, ő is úgy néz ki, mint aki a 40-es éveiben van, de már az 50-es közepében tart.

Bátyám ilyen 18-20 éves korra fagyott be, 27 évesen, én 14-16-nak tűnök 20 évesen.

Nagyapáim fiatalosabbak a koruknál, egyikre azt hitte egy barátnőm, hogy 50 körüli, miközben 65 volt, a másik 80 felett tűnik 70 valamennyinek.

Szóval szerintem ez valamennyire öröklött, a másik rész pedig, hogy mennyire figyel magára oda az ember, mert az is sokat tud segíteni.

2022. jan. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Meg van a lelki békéjük.
2022. jan. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolgon múlik. Fokozott kollagéntermelés, sötétebb bőr (ellenállóbb a nap uv sugárzásának), megfelelő arcberendezés...


De több múlik szerintem az életmódon. És lehet felhozni random példákat babaarcú szolis alkoholistákról, de az a helyzet, hogy magához képest mindenki fiatalabb lehetne, ha leállna a hülyeséggel. Minimális alkoholt fogyasztó, nem dohányzó, sportoló, megfelelően táplálkozó, illetve a bőrüket hidratáló és naptól erősen védő emberek fiatalabbnak fognak tűnni a koruknál, 40-50 körül akár évtizedet is letagadhatnak. A kipihentség is sokat számít (egy műszak, kényelmes 8 órás munkarend), az, hogy nem zsigerled ki a szervezeted alvásmegvonással (a gyerektelenek jellemzően megkíméltebbek) , stresszel, hőkárokkal (lásd kovácsok)...


Sok dolgon múlik. De az életmódban a leglátványosabb a fényvédelem és a káros szenvedélyektől mentes élet.

2022. jan. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Meg amúgy mostanában kórkép, hogy minden idióta fiatalabbnak hiszi magát, mint amennyi valójában, közben meg próbálsz nem pofákat vágni rá, hogy te az anyja korosztályának nézted inkább
2022. jan. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs nő, nincs síírás:). Nem drogoznak, nem isznak, nem cigiznek.
2022. jan. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Lány ikerpárt ismerek olyat, hogy egypetéjűek, nagyon hasonlítanak egymásra, kb. 30 évesek, az egyik 18-nak néz ki és szerintem 10 év múlva is csak 20-nak fog, a másik kprának megfelelően 30-nak. Nincs életmódbeli különbség, arra nem lehet fogni, szóval érdekes.
2022. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*korának
2022. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek mind releváns válaszok, viszont engem valóban a genetikai oldala érdekelne. A mi családunkban papámat mindig is 15 évvel fiatalabbnak nézték, majd jött egy kisebb rosszuléte és akkor kezdett el úgy igazán látványosan öregedni. Kicsit olyan volt, mintha ő nem évek alatt öregedett volna meg, hanem néhány hónap alatt. Azóta már jól van, de már a korának megfelelően néz ki. Mamám szintén letagadhat tíz évet, de ugyanez a másik mamám is. Anyukám is ugyanez a genetika, hogy jóval fiatalabbnak nézik, mint amennyi és hát én is ez a kategória vagyok. Tehát a mi családunkban valami genetikai oka van, de nem értem, hogy ez mitől függ.
2022. jan. 14. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!